Reklama

Reklama

Lekarze z Puław odznaczeni przez Prezydenta RP za walkę z koronawirusem [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Screen - Kancelaria Prezydenta RP/Facebook

Lekarze z Puław odznaczeni przez Prezydenta RP za walkę z koronawirusem [WIDEO] - Zdjęcie główne

Odznaczeni przez Prezydenta RP za walkę z koronawirusem | foto Screen - Kancelaria Prezydenta RP/Facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Dziesięcioro pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach odznaczono Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz zwalczania epidemii SARS-CoV-2. Odznaczenia odebrali z rąk Andrzej Dudy - Prezydenta RP.

Reklama

Za służbę Polsce i pacjentom

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz zwalczania epidemii SARS-CoV-2. Uroczystość odbyła we wtorek (29 czerwca) w Ogrodach Zewnętrznych Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Na początku dziękował odznaczonym za służbę Polsce i pacjentom w trudnym czasie oraz podkreślał, że epidemia była niespodziewana.

- Nikt z nas tego się nie spodziewał i sądzę, że nikt z Państwa czegoś takiego wcześniej nie przeżył. W Polsce czegoś takiego nie było, poza granicami – może gdzieś jakieś ogniska bardzo poważnych chorób zakaźnych, może ktoś kiedyś z Państwa widział czy uczestniczył także w działaniach medycznych. Ale na taką skalę i przez tak długi okres z całą pewnością – nie - mówił Andrzej Duda, prezydent RP.

Dodawał też, że odznaczeni są przedstawicielami różnych dziedzin: medycyny, nauk medycznych, lekarze, pielęgniarki, ratownicy, naukowcy, pracownicy laboratoriów, młodzi adepci nauki polskiej.

CZYTAJ TAKŻE: 

- Wszyscy Państwo służyli jednej sprawie: drugiemu człowiekowi – żeby przetrwał, żeby nie zachorował, żeby nie umarł, żeby choroba, która go dotknęła, wywarła jak najmniejsze skutki, żeby mógł wrócić do normalnego życia. Służyli Państwo i bardzo często służycie z narażeniem własnego. Ogromnie za to dziękuję - dziękował prezydent - Trudno to sobie wyobrazić tym, którzy nie pełnią takiej służby na co dzień. A jednak są tacy obok nich, którzy nie wahają się iść do szpitala w najtrudniejszym czasie, przez naście czy dziesiąt godzin przebywać w ubraniu ochronnym, w ogromnej uciążliwości, w strasznych warunkach – i fizycznych, i psychicznych.

Wyraził również nadzieję, że to się wreszcie już kończy. - Nie wiem, co będzie, nie wiem, czy ktokolwiek z nas wie, co będzie, ale mam nadzieję, że to, że realizujemy Narodowy Program Szczepień, że zachęcamy, że coraz więcej naszych rodaków jest zaszczepionych, spowoduje, że pandemia koronawirusa zgaśnie - stwierdził Duda.

Odznaczeni z Lubelskiego

Wśród odznczaonych znalazły się osoby z województwa lubelskiego. Złoty Krzyż Zasługi otrzymało dziesięcioro pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach i są to: Artur Bodys, Jarosław Furtak, Jacek Gniot, Leszek Jahołkowski, Andrzej Jonak, Hanna Kamola, Tomasz Myszala, Marek Pażdzior, Tomasz Piekoś i Piotr Rybak. Oprócz nich, to samo odznaczenie otrzymali: Barbara Hasiec - Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie, Hanna Karakuła - Juchnowicz - Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Krzysztof Tomasiewicz - Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie i Edyta Rybak - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach.

Uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonym na rzecz zwalczania epidemii

Artykuł pochodzi z portalu pulawy.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy