Reklama

Reklama

Zmiany w parafiach powiatu łukowskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Zmiany w parafiach powiatu łukowskiego  - Zdjęcie główne

foto pixabay zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Biskup siedlecki Kazimierz Gurda ogłosił zmiany na stanowiskach wśród duchownych diecezji siedleckiej.

Reklama

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda zdecydował o zmianach personalnych wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej. Trzech proboszczów przejdzie na emeryturę, czterech zmieni parafie:

Księża proboszczowie przechodzący na emeryturę z dniem 30 czerwca 2022 r.

Ks. kan. mgr Zygmunt Głębicki 
- zwolniony z urzędu proboszcza parafii Trójcy Świętej w Staninie i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w dotychczasowej parafii.

Ks. kan. Piotr Kardas - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Chrystusa Króla w Jedlance i mianowany Ojcem Duchownym alumnów WSD Diecezji Siedleckiej.

Ks. kan. Sylwester Frąc
 - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wojcieszkowie oraz wicedziekana dekanatu adamowskiego i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w dotychczasowej parafii.

Proboszczowie, którzy zostali przeniesieni na inną parafię z dniem 1 lipca 2022 r.

Ks. kan. mgr Marian Banasiuk
 - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zarzeczu Łukowskim i mianowany proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wojcieszkowie.

Ks. mgr Zbigniew Hackiewicz - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Trójcy Świętej w Terespolu oraz dziekana dekanatu terespolskiego i mianowany proboszczem parafii Chrystusa Króla w Jedlance.

Ks. Kazimierz Momont - zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. NMP Królowej Polski w Gocławiu i mianowany proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zarzeczu Łukowskim.

Ks. mgr Marek Antonowicz (jr)
 - zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Apostołów Szymona i Tadeusza w Brzostówce i mianowany proboszczem parafii Trójcy Świętej w Staninie.

 

 

 

Księża wikariusze - z dniem 1 lipca 2022 r.

Ks. mgr Marcin Cierżyk
 - wikariusz parafii Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Serokomli.

Ks. mgr Dariusz Czajka
 - wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Górznie.

Ks. mgr Kamil Frączek -wikariusz parafii pw. św. Brata Alberta w Łukowie został  mianowany wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Ks. mgr Łukasz Iwaniec –wikariusz  parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie został mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Wildze.

Ks. mgr Adam Klimek 
- wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie  został mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Michał Kobryński –wikariusz  parafii pw. św. Stanisława BM w Zbuczynie został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Okrzei.

Ks. mgr Mateusz Kopeć – wikariusz  parafii pw. św. Filipa Neri w Kąkolewnicy został mianowany wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

Ks. mgr Damian Koryciński 
–wikariusz  parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Okrzei  został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie.

Ks. mgr Artur Petkowicz – wikariusz  parafii pw. św. Stanisława BM w Serokomli został  mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Wohyniu.

Ks. mgr lic. Radosław Pietruczuk
 - po powrocie z urlopu zdrowotnego mianowany wikariuszem parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie.

Ks. mgr Wojciech Stefaniuk 
–wikariusz  parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim został  mianowany wikariuszem parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie.

Ks. mgr Paweł Żukowski
 - wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Leopoldowie został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Brata Alberta w Łukowie.

W parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie pojawi się ksiądz rezydent- Ks. mgr lic. Artur Stefaniak -zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej 

W parafii podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie funkcję wikariusza obejmie neoprezbiter Ks. mgr Mateusz Pasek .

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy