Reklama

Reklama

Zdobądź 10 tysięcy i wyrównaj szanse w swojej miejscowości

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zdobądź 10 tysięcy i wyrównaj szanse w swojej miejscowości - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Program Równać Szanse prowadzi nabór wniosków w Konkursie Małe Granty!

Reklama

Kamil Zbietka z Wojcieszkowa został właśnie ambasadorem ogólnopolskiego programu Równać Szanse, którego celem jest wsparcie projektów rozwijających kompetencje społeczne i emocjonalne młodych ludzi - w wieku 13-19 lat z miejscowości do 20 tys. mieszkańców.

Na co dzień Kamil jest radnym gminy Wojcieszków i pracownikiem tamtejszej Gminnej Biblioteki Publicznej. Jest również aktywnym działaczem w klubie Dragon Wojcieszków.

Z programem Równać Szanse ma do czynienia od dawna i właśnie dzięki temu programowi młodzież z Wojcieszkowa i okolic mogła uczestniczyć w ciekawych projektach. Jako GBP zrealizowali już trzy projekty: zrobili grę planszową o historii gminy, tworzyli ogrody z roślinnością miododajną oraz hotelami dla owadów, a w ostatnim projekcie kręcili filmy poruszające problemy dzisiejszej młodzieży.

Dzięki udziałowi w tych projektach jedna z uczestniczek - Natalia Kryjak - wzięła udział w Letniej Szkole Liderów programu Równać Szanse, co dało jej możliwość napisania projektu przy współpracy z biblioteką. W ramach tych działań odbyła się "Noc w bibliotece", zorganizowano wyjazd do Warszawy oraz wydarzenie animacyjne dla dzieci.

Kolejnym działaniem było zorganizowane przez bibliotekę w Wojcieszkowie Lokalne Forum - o młodzieży. Była okazja do zastanowienia się nad potencjałem młodych osób z gminy, nad tym, co może im pomóc, ale i nad tym, co ich ogranicza.

Właśnie wystartowała kolejna edycja Konkursu Małe Granty - można zdobyć aż 10 tys. zł na realizację półrocznego projektu w swojej miejscowości. Program pomaga wcielać w życie pomysły młodzieży i to właśnie młodzi ludzie prowadzą projekty.

Wnioski można składać do 7 czerwca.

Kto może ubiegać się o dotację?
W konkursie granty przyznawane są podmiotom z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.
Mogą to być:
- organizacje pozarządowe, zarejestrowane (w formie stowarzyszeń lub fundacji) w
KRS lub w ewidencji prowadzonej przez starostów;
- powiatowe, miejskie i gminne domy kultury;
- powiatowe, miejskie i gminne biblioteki publiczne;
- Koła Gospodyń Wiejskich wpisane do rejestru Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa lub KRS bądź ewidencji prowadzonej przez starostów.
Strona internetowa programu: rownacszanse.org.pl
Kontakt:
+48 609 458 344
pawel.walecki@civispolonus.org.pl
artur.lega@civispolonus.org.pl
rownacszanse@civispolonus.org.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy