Reklama

Reklama

Zbigniew Ziobro wnioskuje o rentę specjalną dla syna zamordowanej komornik z Łukowa. Tak podało Ministerstwo Sprawiedliwości

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zbigniew Ziobro wnioskuje o rentę specjalną dla syna zamordowanej komornik z Łukowa. Tak podało Ministerstwo Sprawiedliwości - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Z wnioskiem o rentę specjalną dla syna zamordowanej w Łukowie pani komornik wystąpił do premiera minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Reklama

W piątek 18 listopada 42-letni Karol M. zaatakował nożem łukowską komornik Ewę Kochańską  i pracownika kancelarii. Komornik została dźgnięta 40 razy i zmarła. Do szpitala trafili również pracownik kancelarii i napastnik postrzelony przez policjanta w brzuch.  

Karol M. został już tymczasowo aresztowany i usłyszał pięć zarzutów w tym zabójstwa komorniczki, usiłowania zabójstwa policjanta i pracownika kancelarii. Grozi mu za to nawet dożywocie. 

– Pragnę zapewnić, że prokuratura dołoży wszelkich starań, by surowo ukarać winnego tej zbrodni – zapewnił Zbigniew Ziobro natychmiast po otrzymaniu wiadomości o piątkowej tragedii.

Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało w poniedziałek 21 - listopada, że Zbigniew Ziobro zwrócił się do premiera "z wnioskiem o przyznanie renty specjalnej dla syna zabitej na służbie komornik". Poza wnioskiem o przyznanie renty specjalnej rodzina pani komornik zostanie objęta pomocą ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Pozostają one w dyspozycji Ministra Sprawiedliwości i służą zapewnieniu wsparcia ofiarom przestępstw i ich bliskim.

 - Atak na funkcjonariusza publicznego w czasie pełnienia służby uderza w podstawy ładu Rzeczypospolitej. Wymaga więc zdecydowanej reakcji wymiaru sprawiedliwości. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem służbowym Prokuratora Krajowego. Już w piątek wystąpił o to wiceminister Marcin Warchoł. Sprawca został zatrzymany i grozi mu kara dożywotniego więzienia – informuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

 - Bezpieczeństwo funkcjonariuszy publicznych jest priorytetem Ministerstwa Sprawiedliwości. Służą temu wprowadzane z inicjatywy resortu regulacje ustawowe. To m.in. uchwalone niedawno przez Sejm nowe przepisy Kodeksu karnego, które wzmacniają ochronę zdrowia i życia funkcjonariuszy publicznych – dodało MS.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE