reklama
reklama

Zapraszamy na koncert fortepianowy w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał Prasowy

Zapraszamy na koncert fortepianowy w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej - Zdjęcie główne

Angelika i Mateusz Rzewuscy | foto Materiał Prasowy

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskieW sobotę 15 lipca o godz. 14:30 odbędzie się drugi koncert z cyklu „Koncerty kameralne w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej”.
reklama

Wydarzenie to odbędzie się w dniu imienin patrona muzeum.

Podczas koncertu wystąpi muzyczne małżeństwo: Angelika i Mateusz Rzewuscy. Artyści wykonają m.in. pieśni takich kompozytorów jak: Gabriela Fauré, Edvarda Griega czy Roberta Schumanna.

Oprócz repertuaru kameralnego zostaną także zaprezentowane improwizacje fortepianowe. Partnerem koncertów kameralnych jest Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Zadanie współfinansowane jest przez Województwo Lubelskie oraz odbywa się przy wsparciu Banku Spółdzielczego w Łukowie. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Angelika Rzewuska – w 2022 roku ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie śpiewu solowego prof. Jadwigi Rappé oraz prof. dr Anny Mikołajczyk-Niewiedział. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła u takich śpiewaków jak: prof. Piotra Łykowskiego, Sofiji Cinguli czy Mariusza Kwietnia. Brała udział w spektaklach operowych realizowanych przez Akademię Muzyczną w Gdańsku, m.in. kreowała rolę w operze „Dydona i Eneasz”, H. Purcell‘a oraz wystąpiła jako Hiacynt w operze „Apollo i Hiacynt”, W. A. Mozarta. Koncertowała na międzynarodowych festiwalach w Polsce, we Włoszech, Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

reklama

Mateusz Rzewuski - polski organista, ukończył wyższe uczelnie muzyczne w czterech krajach: w Polsce, w Niemczech, we Francji oraz w Szwajcarii. Stopień doktora sztuk muzycznych w dziedzinie artystycznej – instrumentalistyka –uzyskał w 2018 roku w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na podstawie rozprawy dotyczącej muzyki organowej Marcela Duprégo oraz Oliviera Messiaena oraz pierwszej w Polsce płyty CD zarejestrowanej na historycznych organach Aristida Cavaillé-Colla w katedrze Św. Krzyża w Orleanie we Francji. Koncertował w ramach międzynarodowych festiwali na czterech kontynentach. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama