Reklama

Reklama

Wróciły spotkania burmistrza z mieszkańcami. Pierwsze było w „Czwórce”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Kilkudziesięciu mieszkańców odpowiedziało na zaproszenie burmistrza Łukowa Piotra Płudowskiego i skorzystało z możliwości porozmawiania z nim na temat bieżących problemów w mieście oraz związanych z tym potrzeb 19 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Łukowie.

Reklama

Podczas spotkania burmistrz przedstawił informacje na temat inwestycji planowanych do realizacji w bliskiej okolicy, opowiadał też o pozostałych działaniach miasta. Głównym punktem zebrania były natomiast pytania od mieszkańców, którzy wnosili uwagi dotyczące m.in. opróżniania śmietniczek w mieście czy dostępności miejsc parkingowych w sąsiedztwie osiedla Chącińskiego i Klimeckiego. Mieszkańcy apelowali też o rozszerzenie funkcjonowania komunikacji miejskiej m.in. o ulicę Międzyrzecką i dalsze naciski na GDDKiA w Lublinie w sprawie budowy chodnika na ul. Łapiguz.

W rozmowie z burmistrzem poruszono także wątki kanalizacji na ul. Trzaskoniec, zapisów Planu Zagospodarowania Przestrzennego w pobliżu ul. Stodolnej, a także przygotowania miasta na skutek wystąpienia sytuacji kryzysowej, gdzie zaszłaby potrzeba m.in. dostaw wody mieszkańcom. Sporo czasu poświęcono też na rozmowy o małej architekturze w różnych częściach miasta, a także jakości życia i usług świadczonych przez Łukowską Spółdzielnię Mieszkaniową.

Mieszkańcy, którzy skorzystali z zaproszenia burmistrza, mogli też uzyskać informacje na temat możliwości otrzymania dofinansowania na wymianę źródeł ciepła w miejscu zamieszkania z programu „Czyste Powietrze”. Niezbędnych informacji na ten temat udzieliła przedstawicielka Urzędu Miasta. Kolejne spotkania z burmistrzem odbędą się jeszcze przed wakacjami.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy