Reklama

Reklama

Zmiany w diecezji siedleckiej. Odchodzi m.in proboszcz parafii w Łukowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Zmiany w diecezji siedleckiej. Odchodzi m.in proboszcz parafii w Łukowie - Zdjęcie główne

Województwo lubelskie: zmiany w diecezji. Odchodzi proboszcz parafii w Białej Podlaskiej | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Z powodu przejścia na emeryturę proboszczy szykują się zmiany personalne w parafiach. Chodzi o m.in. Białą Podlaską, Łuków, Parczew, Międzyrzec Podlaski. W Białej Podlaskiej na emeryturę przechodzi proboszcz parafii pw. bł. Honorata Koźmińskiego.

Reklama

Biskup Kazimierz Gurda ogłosił zmiany personalne w parafiach w diecezji siedleckiej. To zmiany spowodowane m.in. przejściem na emeryturę proboszczów. Na liście znaleźli się też nowi proboszczowie i ci, którzy będą przenieseini na inną parafię. 

Księża proboszczowie przechodzący na emeryturę z 30 czerwca
Ks. prał. mgr Stanisław Wojteczuk - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Bożego Ciała w Siedlcach i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w dotychczasowej parafii.
Ks. prał. mgr Janusz Onufryjuk - zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w dotychczasowej parafii.
Ks. kan. mgr Bogusław Bolesta - zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Brata Alberta w Łukowie i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w dotychczasowej parafii.
Ks. kan. mgr Edward Boruc - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Trójcy Świętej w Łosicach i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w dotychczasowej parafii.
Ks. kan. mgr Mieczysław Milczarczyk - zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w dotychczasowej parafii.
Ks. kan. mgr Stanisław Marczuk - zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Maciejowicach i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w dotychczasowej parafii.
Ks. kan. Henryk Krupa - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Wiśniewie k. Siedlec i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w Siedlcach.
Ks. kan. mgr Jan Grzesiak - zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Szaniawach i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w Kodniu.
Ks. dr Marek Szlanta - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowcach i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w Węgrowie.
Ks. mgr Antoni Sulich - zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Dąbiu i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w Siedlcach.
Ks. Wiesław Kanak    - zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Opieki NMP w Przegalinach i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Siedlcach.

Proboszczowie przeniesieni na inną parafię z 1 lipca
Ks. kan. mgr lic. Antoni Przybysz – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Wojciecha w Nowodworze i mianowany proboszczem parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Szaniawach.
Ks. kan. mgr Zbigniew Daniluk – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Piusa V w Dęblinie i mianowany proboszczem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym.
Ks. kan. Krzysztof Hapon – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Poizdowie i mianowany proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Wildze.
Ks. kan. mgr Andrzej Jaczewski – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych w Sobieniach Jeziorach i mianowany proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Maciejowicach.
Ks. kan. Robert Mączka – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie oraz dziekana dekanatu parczewskiego i mianowany proboszczem parafii pw. Wszystkich Świętych w Sobieniach Jeziorach.
Ks. kan. mgr Jacek Nazaruk – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Jadwigi w Mokobodach i mianowany proboszczem parafii pw. św. Jana Chrzcielna w Parczewie oraz dziekanem dekanatu parczewskiego.
Ks. kan. dr Jarosław Kisieliński – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hucie Dąbrowie i mianowany proboszczem parafii pw. bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej.
Ks. Zdzisław Matejuk – zwolniony z urzędu parafii Trójcy Świętej w Huszczy i mianowany proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowcach.
Ks. Marek Żak – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Wildze i mianowany proboszczem parafii pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Kopciach.
Ks. mgr Mirosław Rogoźnicki – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Stanisława BM w Czerwonce i mianowany proboszczem parafii pw. św. Wojciecha w Nowodworze.
Ks. mgr Paweł Madaliński – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim i mianowany proboszczem parafii Trójcy Świętej w Łosicach.
Ks. mgr Mirosław Stańczuk – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Sebastiana w Brzezinach i mianowany proboszczem parafii pw. św. Barbary w Dołdze.
Ks. mgr Leszek Przybyłowicz – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Barbary w Dołdze i mianowany proboszczem parafii pw. św. Brata Alberta w Łukowie.
Ks. mgr Andrzej Popławski – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Kopciach i mianowany proboszczem parafii Bożego Ciała w Siedlcach.
Ks. mgr lic. Michał Pawlonka – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Lacku i mianowany proboszczem parafii pw. Opieki NMP w Przegalinach.
Ks. mgr lic. Piotr Chodźko – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Stanisława Kostki w Kosyniu i mianowany proboszczem parafii pw. św. Jadwigi w Mokobodach.
Ks. mgr Mariusz Czyżak – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Jozafata BM w Korczówce i mianowany proboszczem parafii Trójcy Świętej w Huszczy.
Ks. mgr lic. Jarosław Zalewski – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Radczu i mianowany proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hucie Dąbrowie.
Ks. mgr Franciszek Klebaniuk – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kożuszkach i mianowany proboszczem parafii pw. św. Piusa V w Dęblinie.
Ks. mgr lic. Tadeusz Olędzki – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego w Jabłecznej i mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława BM w Czerwonce.

Mianowani proboszczami z 1 lipca
Ks. kan. dr Marek Matusik – mianowany proboszczem parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Wiśniewie k. Siedlec.
Ks. dr Dariusz Ostałowski – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Bożego Ciała w Siedlcach i mianowany proboszczem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim.
Ks. mgr Marek Wasilewski – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie i mianowany proboszczem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Dąbiu.
Ks. mgr Zbigniew Komoszka – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej i mianowany proboszczem parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Lacku.
Ks. mgr Jacek Pietrucha - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Stoczku Łukowskim i mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława Kostki w Kosyniu.
Ks. mgr Adam Pietrusik – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej i mianowany proboszczem parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Poizdowie.
Ks. mgr Jarosław Sawiuk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Garwolinie i mianowany proboszczem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kożuszkach.
Ks. mgr Mariusz Szyszko – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Sebastiana w Brzezinach.
Ks. mgr lic. Robert Osypowicz ¬– zwolniony z urzędu wikariusza parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Radczu.
Ks. mgr Michał Wawerski – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Przemieniania Pańskiego w Garwolinie i mianowany proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Jabłecznej.
Ks. mgr lic. Roman Truba – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej i mianowany proboszczem parafii pw. św. Jozafata BM w Korczówce.

Zródło Podlasie24

Artykuł pochodzi z portalu biala.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy