Reklama

Reklama

WOJCIESZKÓW: Dyrektor podpisał, starosta zamurował. Powstaje ważna inwestycja (WIDEO +ZDJĘCIA)

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie W Wojcieszkowie w błyskawicznym tempie wznoszą się mury nowego ośrodka zdrowia. W niedzielę odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego.

Reklama

Prace budowlane rozpoczęły się w lipcu. Nieco wcześniej, bo w maju, Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łukowie podpisał  umowę z wykonawcą - FHU Jerzym Gajownikiem z Krzywdy.  Inwestycja w całości jest realizowana przez Szpital Powiatowy w Łukowie, przy współudziale Starostwa Powiatowego. Całkowita wartość projektu to prawie 2,2 mln zł

Podczas niedzielnej uroczystości starosta żartował, że w Wojcieszkowie powstaje "mała Leśna Góra". Skąd to porównanie? Działkę, którą szpital nabył od parafii, porastają urokliwe sosny, a całość położona jest na lekkim wzniesieniu. 

Poświęcenia placu budowy dokonał proboszcz wojcieszkowskiej parafii, ks. kanonik Sylwester Frąc. Duchowny złożył również swój podpis na akcie erekcyjnym, Zrobili to też m.in. starosta Dariusz Szustek, dyrektor Mariusz Furlepa, poseł Sławomir Skwarek i wójt Agnieszka Cieślak. 

 - Na realizację zadania wraz z infrastrukturą towarzyszącą (w tym przyłącze kanalizacji sanitarnej, przyłącze wodociągowe, energetyczne oraz gazowe wraz ze zbiornikiem naziemnym LPG), miejscami postojowymi i utwardzeniem dojścia do budynku wykonawca ma czas do maja 2022 roku - informuje Dariusz Orzeł, zastępca dyrektora ds. inwestycji SP ZOZ w Łukowie. Przychodnia będzie budynkiem parterowym o pow. użytkowej 313 m2. Będzie to budynek parterowy z czterema wejściami dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

MATERIAŁ WIDEO

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy