Reklama

Reklama

Władysław Karaś odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Lubelski Urząd Wojewódzki

Władysław Karaś odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi - Zdjęcie główne

foto Lubelski Urząd Wojewódzki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Członek Zarządu Powiatu Łukowskiego Władysław Karaś został odznaczony za zasługi dla powiatu łukowskiego.

Reklama

W środę 20 kwietnia w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyło się uroczyste uhonorowanie i nadanie odznaczeń państwowych i resortowych.

W trakcie ceremonii wojewoda lubelski Lech Sprawka wręczył Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę, Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości, Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej, Medale Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej i Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Srebrny Krzyż Zasługi odebrał radny powiatu łukowskiego  – Władysław Karaś.

 Medale Stulecia Odzyskania Niepodległości, nadane przez Prezydenta RP, otrzymali zasłużeni łukowscy działacze podziemia w czasach PRL: Witold Stępniewski, Józef Borkowski, Andrzej Komorowski, Józef Lipka-Chudzik oraz Bogdan Szyszkowski (pośmiertnie, odznaczenie w imieniu rodziny odebrał Janusz Turski).

- Jest Wam za co dziękować. Te odznaczenia są za zasługi dla państwa i społeczeństwa. Jest to ważne, szczególnie w tym okresie. Obserwujemy to, co dzieje się na Ukrainie. Kilka lat na Ukrainie sprawiło, że dzięki aktywnym postawom udało się im zbudować nieprawdopodobne wręcz emocje wokół postaw patriotycznych, prospołecznych. Postaw, które pozwalają im nawiązać równorzędną walkę z wrogiem znacznie liczniejszym. Dziękuję Państwu za postawy, które są wzorem dla młodego pokolenia. Takich postaw nigdy za wiele. Życzę, żeby tego typu postawy były mierzone jak największą liczbą, bo to daje nadzieję i gwarancję na to, że zachowamy wolność i suwerenność. Każdemu z osobna składam wielkie gratulacje za przyznane odznaczenia. Życzę, by to było dodatkowym impulsem do dalszego, aktywnego funkcjonowania w przestrzeni publicznej, ku radości i pożytkowi naszego województwa i kraju – mówił wojewoda lubelski Lech Sprawka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy