Piątkowy piknik w wojcieszkowskim parku zorganizowano w ramach zakończenia projektu W.P.A.R.K. - Wojcieszkowska Przestrzeń Aktywności Rekreacji i Kultury.
W ramach tego projektu udało się zamontować osiem drewnianych tablic edukacyjnych i historycznych, 12 ławek oraz cztery gry terenowe. W działania chętnie włączyli się mieszkańcy Wojcieszkowa wraz z partnerami, którzy zadeklarowali chęć udziału w projekcie.
- Nigdy na terenie Wojcieszkowa nie było takiej sytuacji, żeby 20 partnerów włączyło się w taką inicjatywę i poświęcili swój cenny czas - mówi Kamil Zbietka, koordynator projektu i dodaje, że nie spodziewał się, że ta współpraca będzie tak udana i sprawna.
Koordynator projektu podkreślił, że piątkowa impreza nie kończy rozpoczętej inicjatywy. - Ostatnio dowiedzieliśmy się, że w naszym parku jest kilka alejek, które są zatarte. My jako mieszkańcy nie wiedzieliśmy zupełnie o tym. Kolejnym krokiem, w niedalekiej przyszłości będzie to, aby zrobić w parku alejki oraz oświetlenie - powiedział koordynator projektu.
Grupą inicjatywną była: Gminna Biblioteka Publiczna w Wojcieszkowie, Kamil Zbietka jako absolwent XVII edycji Programu Liderzy PAFW, Zespół Szkół w Wojcieszkowie.
Partnerami projektu są: Gmina Wojcieszków, Bractwo Motocyklowe 808, Pasieka JUPIK, Towarzystwo Przyjaciół Wojcieszkowa, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Wojcieszkowie, OSP Wojcieszków, Morsy z Wojcieszkowa, Helixfarm-fundacja, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wojcieszków, Centrum Rolniczo - Ogrodnicze Rol-Netka, Dragon Wojcieszków,Równać Szanse Wojcieszków, Koło Gospodyń Wiejskich w Wojcieszkowie, Piekarnia w Wojcieszkowie, Mila School, Farm-System, Sklepy Lewiatan Jarosław Pycka, Rowerowy Wojcieszków.
W piątek Dla gości pikniku przygotowana została bezpłatna zjeżdżalnia, wozy strażackie oraz motocykle, gry i zabawy ruchowe. Partnerzy projektu przygotowali swoje stanowiska, dzięki czemu wszystko dla mieszkańców będzie bezpłatne. Od godz. 18.00 rozpoczęła się gra terenowa z wykorzystaniem zamontowanych tablic i gier terenowych w parku.
- Gra terenowa polegała na tym, że każda z grup otrzymała karty do gry, na której zawarte zostały pytania. Odpowiedzi zawarte były z kolei na tablicach, które zamontowaliśmy. Pytania dotyczyły ekologii oraz lokalnej historii. Dwa zadania polegały również na tym, że trzeba było przyjść do naszych partnerów, czyli do strażaków oraz do szkoły językowej i tam trzeba było wykonać zadanie przygotowane przez nich. Najlepsze drużyny otrzymały nagrody - wyjaśnił Kamil Zbietka.
Zwieńczeniem wydarzenia było kino letnie i wspaniały film familijny "Uwolnić Poly" !
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.