Reklama

Reklama

W Kinie Łuków: Polski film biograficzny o Prymasie Wyszyńskim pt. „Prorok” . Od 9 do 15 grudnia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Kinie Łuków:  Polski film biograficzny o Prymasie Wyszyńskim pt. „Prorok” . Od 9 do 15 grudnia - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do Kina Łuków na polski film biograficzny o Prymasie Wyszyńskim osoby indywidualnie oraz grupy zorganizowane. Film „Prorok” będzie wyświetlany w Kinie Łuków od 9 do 15 grudnia o godz. 18:15.

Reklama

„Prorok” to film   biograficzny o Prymasie Tysiąclecia - Błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Prymas Polski po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. Pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i uciemiężonego narodu. Pozorne porozumienie zmienia się w cichą wojnę, walkę o wolność religijną i godność człowieka. Film pokazuje ciekawe wątki z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego na tle ważnych dla Polski wydarzeń historycznych. Pokaże nieugiętego przywódcę, który nie boi się rozmawiać z dążącymi do zniszczenia Kościoła komunistami, a jednocześnie człowieka wiary, który widzi dalej niż jego przeciwnicy. To właśnie on dostrzegł Karola Wojtyłę, który na jego wniosek zostanie mianowany biskupem pomocniczym Krakowa. Wszystkie gabinetowe dialogi Prymasa z Gomułką i Cyrankiewiczem oparte są na stenogramach sporządzonych przez SB dzięki zainstalowanym podsłuchom. Rząd wszelkimi metodami próbuje zniszczyć prymasa wraz z jego wiernymi, dążąc do całkowitej ateizacji kraju. W tym celu rozpoczyna akcję o kryptonimie „Prorok”, zrzeszającą setki agentów, którzy będą śledzić każdy krok Prymasa. Niezachwiana wiara i konsekwentna postawa duchownego-społecznika-stratega, a także propagowanie przez niego wolności, godności jednostki i miłości stają się prologiem do upadku komunizmu.

 „Prorok”

 

reżyseria - Michał Kondrat;

scenariusz - Katarzyna Bogucka/Karolina Słyk;

gatunek - film biograficzny;

produkcja - Polska;

premiera - 11 listopada 2022r. (Polska i świat);

 czas: 2 godziny.

 

 zwiastun: www.youtube.com/watch?v=AkW0URFiIXo

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy