Reklama

Reklama

W budynku Poczty na Piłsudskiego będzie punkt oddawania krwi RCKiK. Za kilka miesięcy, po remoncie.

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: RCKiK Lublin

W budynku Poczty na Piłsudskiego będzie punkt oddawania krwi RCKiK. Za kilka miesięcy, po remoncie. - Zdjęcie główne

foto RCKiK Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Łukowscy krwiodawcy będą mieli nowe miejsce, gdzie oddadzą krew. 23 marca podpisana została umowa, na mocy której w budynku Poczty Polskiej przy ul. Piłsudskiego będzie się mieścił Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Reklama

W imieniu RCKiK umowę podpisała dyrektor Małgorzata Orzeł, natomiast w imieniu Poczty Polskiej  umowę podpisał wiceprezes  Wojciech Krysztofik. Oznacza to m.in. przenosiny punktu z dotychczasowej siedziby przy zbiegu ulic Spółdzielczej i Staropijarskiej. Stanie się to jednak za jakiś czas.

- Jeszcze tylko remont przystosowujący przestrzeń do naszych potrzeb i dawcy będą mogli oddawać krew w bardzo komfortowych i przyjemnych warunkach.  Oprócz nowej przestrzeni szykujemy dla dawców z Łukowa również małą niespodziankę. Jaką? Przekonacie się wkrótce. Do zobaczenia już niedługo w nowym miejscu – zapowiadają pracownicy RCKiK.

Aktualnie krwiodawcy mogą korzystać z punktu oddawania krwi zlokalizowanego w budynku „Łuksji”, który pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 11.30. Punkt ten będzie funkcjonował w obecnym miejscu jeszcze przez najbliższe kilka miesięcy, do zakończenia prac remontowych w nowej siedzibie.

Nowym punktem krwiodawców będzie budynek Poczty Polskiej przy ul. Piłsudskiego, a właściwie jego część, gdzie w przeszłości mieściła się Telekomunikacja Polska.  

Oddawanie krwi jest niezwykle ważne, ponieważ może pomóc w ratowaniu życia i poprawie zdrowia wielu osób. Oto kilka powodów, dla których warto oddawać krew:   Ratowanie życia - Krew jest niezbędna do życia i wiele osób cierpi na choroby, które wymagają regularnych transfuzji krwi. Oddając krew, możesz pomóc uratować życie osoby, która potrzebuje transfuzji krwi. Zwiększenie zapasów krwi - Niestety, zapasy krwi często są ograniczone, a w niektórych sytuacjach, takich jak wypadki, klęski żywiołowe i wojny, zapasy krwi mogą się wyczerpać. Regularne oddawanie krwi pozwala zwiększyć zapasy krwi i zabezpieczyć ich wystarczającą ilość w razie potrzeby. Badanie stanu zdrowia - Przed oddaniem krwi, każda osoba jest badana pod kątem stanu zdrowia, co pozwala wykryć choroby, takie jak HIV, zapalenie wątroby lub choroby zakaźne, które mogą być przenoszone przez krew. To może pomóc w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się chorób i zwiększeniu bezpieczeństwa dla pacjentów. Poprawa samopoczucia - Według badań, oddawanie krwi może mieć pozytywny wpływ na samopoczucie dawcy, ponieważ pomaga zmniejszyć stres i poprawić nastrój. Ponadto, badania wykazały, że regularne oddawanie krwi może również zmniejszyć ryzyko chorób serca i poprawić ogólną kondycję zdrowotną. Wniosek: Oddawanie krwi jest jednym z najlepszych sposobów na pomaganie innym i poprawę stanu zdrowia. Jest to bezpieczne i łatwe, a przede wszystkim szlachetne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy