Reklama

Reklama

Trwa zbiórka na leczenie 15-letniej łukowianki. Potrzeba 270 tys. zł, aby Patrycja żyła bez bólu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Trwa zbiórka na leczenie 15-letniej łukowianki. Potrzeba 270 tys. zł, aby Patrycja żyła bez bólu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie ŁUKÓW 15-letnia Patrycja Sulej z Łukowa cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Napięcie mięśni powoduje u niej wykrzywianie kończyn i stały ból. Aby mniej cierpiała, musi mieć zoperowane biodra. Koszt operacji to 270 tys. zł.

Reklama

Patrycja to córka Joanny i Pawła Sulejów. Urodziła się jako wcześniak. Ale jak mówi jej mama, szybko doganiała rówieśników. Jednak kiedy miała rok i trzy miesiące zachorowała na zapalenie płuc. W ciężkim stanie trafiła do szpitala.

ZBIÓRKA NA PORTALU SIEPOMAGA - TU MOŻESZ WPŁACIĆ PIENIĄDZE NA LECZENIE PATRYCJI: https://www.siepomaga.pl/patrycja-sulej

- Patrzyliśmy na nasze maleństwo walczące o każdy oddech. W pewnej chwili jej serduszko zatrzymało się i ustało krążenie. Resuscytacja przywróciła pracę serca, lecz niedotlenienie doprowadziło do nieodwracalnych zmian w mózgu córeczki. Jadąc do szpitala z kaszlącym niemowlęciem nie przypuszczaliśmy, że znajdziemy się na granicy życia i śmierci, a szpital opuścimy z diagnozą-wyrokiem: encefalopatia niedotleniowa (uszkodzenie mózgu) i czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce - wspominają trudne chwile rodzice.

Pozostała niepełnosprawność

Powikłania były nieodwracalne, dziewczynka nie chodzi, jest niepełnosprawna intelektualnie. Rodzice od początku robili wszystko, aby życie córki było jak najmniej naznaczone bólem i cierpieniem. Poszukiwali najlepszych lekarzy, fizjoterapeutów i logopedów, aby zapewnić Patrycji  jak najlepsze warunki do rozwoju.  

- Niestety, spastyka mięśni, czyli wzmożone napięcie, spowodowało wykrzywienie rąk i nóg. Rozwój dla Patrycji był równoznaczny z okropnym, nasilającym się cierpieniem – mówi mama.

Dziewczynka może normalnie siedzieć, nogi są wykrzywione, przykurczone, a deformacje będą się pogłębiać. 

Mimo to Patrycja codziennie budzi się z uśmiechem, czym dodaje rodzicom sił do walki o jej zdrowie.

Trzecia operacja bioder

Dziewczynka miała już dwie operacje zwichniętych stawów biodrowych, których celem była likwidacja bolesnych przykurczy. Spędziła długie tygodnie w gipsie – nieruchomo, od stóp do bioder. Znosiła to wszystko z nieziemską wręcz siłą.

Patrycja jest dziś uczennicą Zespołu Placówek. Jej rodzice jeżdżą z nią na rehabilitację do ośrodka niedaleko Lublina. Dzięki temu przykurcze udaje się trochę rozgimnastykować. Jest też pod stałą opieką lekarzy. W ostatnim czasie okazało się, że potrzebuje kolejnej, trzeciej już operacji biodra. Dziewczynka urosła, przykurcze się zwiększyły. Mimo wielu zabiegów biodra Patrycji są w tragicznym stanie.

- Córka nie może normalnie siedzieć, nogi są wykrzywione, przykurczone, a deformacje będą się pogłębiać. Codzienna pielęgnacja i ubieranie stają się problematyczne i bolesne. Pomimo strachu i traumatycznych wspomnień, postanowiliśmy jeszcze raz zaufać lekarzom - wyznają rodzice.

Wysokie koszty

Poprawę stanu Patrycji może dać operacja w Europejskim Instytucie Paley`a Warszawie, który stosuje najnowsze, najbardziej skuteczne metody. Wszystkie inne opcje, jakie oferuje polska służba zdrowia zostały już dawno wyczerpane.

- Niestety, koszt takiej operacji jest ogromny: 270 tysięcy złotych. Do tego dochodzi koszt rehabilitacji, dojazdów, odpowiedniego sprzętu. Jest to suma, której nawet całą rodziną nie jesteśmy w stanie uzbierać – mówią rodzice dziewczynki.

Państwo Sulejowie zbierają pieniądze na operację córki. Suma powinna być zebrana do końca kwietnia. Rodzice proszą o pomoc wszystkich ludzi dobrej woli.   

 - Wierzymy, że jest to jedyna, ostatnia szansa na lepsze życie dla Patrycji, zabarykadowana finansową blokadą. Tylko z waszą pomocą jesteśmy w stanie ją przeskoczyć i prosimy o wsparcie dla naszej córeczki - apelują rodzice.

 

JAK MOŻNA POMÓC PATRYCJI?
1. WPŁATA NA CARITAS DIECEZJI SIEDLECKIEJ
Dla Patrycji Caritas Diecezji Siedleckiej otworzył specjalne subkonto. Darowizny można przekazywać na nr konta 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem „070122 Sulej Patrycja”
2. ZBIÓRKA NA PORTALU SIEPOMAGA.PL:
Na portalu Siepomaga.pl trwa zbiórka. Aby znaleźć zbiórkę Patrycji należy wpisać w wyszukiwarkę tytuł „Ostatnia szansa na życie bez bólu i cierpienia! Pomóż Patrycji!”. Można wpłacić pieniądze internetowo bezpośrednio ze strony Siepomaga lub przelewem tradycyjnym. Dane odbiorcy: Fundacja Siepomaga, Pl. Władysława Andersa 3, 61-894 Poznań. Nr rachunku 62 2490 1028 3587 1000 0017 1421, tytułem: Darowizna Patrycja Sulej 0171421
3. WPŁATA NA FUNDACJĘ „Zdążyć z pomocą” bezpośrednio na konto Patrycji: nr rachunku 42249000050000460075493994 tytułem 11176 Sulej Patrycja - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
3. PRZEKAZANIE 1% PODATKU:
Można też przekazać 1% podatku. Wystarczy podać w rozliczeniu podatkowym numer KRS: 00000 37904 oraz w miejscu przeznaczonym na cel szczegółowy dodać dopisek ”11176 Sulej Patrycja, darowizna na pomoc i ochronę zdrowia". 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy