Reklama

Reklama

SYGNAŁ OD CZYTELNIKA „Policjanci "suszyli", a ja dopatrzyłem się dwóch wykroczeń funkcjonariuszy". Co na to policja?

Opublikowano: czw, 7 kwi 2022 14:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie ŁUKÓW Czy policjanci złamali prawo, ustawiając się na ul. Wojska Polskiego w Łukowie i prowadząc tam kontrolę prędkości? Czytelnik alarmuje, że tak. Co na to policja?

Reklama

 Są takie miejsca w Łukowie, gdzie częściej niż w innych można natknąć się na policjantów mierzących prędkość samochodów. Jednym z nich jest tzw. mała obwodnica Łukowa, czyli. ul. Wojska Polskiego. Czytelnik przysłał nam zdjęcie z tej ulicy. Radiowóz i kontrolowany samochód stoją w okolicy ronda na ul. Parkowej/Poważe - wydaje się, że stoją na chodniku.

 

- Chciałbym poruszyć temat policji, a właściwie ich miejsc z pomiarami prędkości. Na załączonym zdjęciu dopatrzyłem się dwóch wykroczeń funkcjonariuszy -  żeby tam zaparkować, musieli jechać chodnikiem i wjechali na pas zieleni - napisał pan Mirosław.

WYJAŚNIENIA POLICJI

Zdjęcie z uwagami Czytelnika wysłaliśmy do Marcina Józwika, rzecznika Komendy Policji w Łukowie.

- W tym miejscu  przy ulicy Wojska Polskiego jest wykonany zjazd do ogrodzenia stacji transformatorowej. Przy ogrodzeniu, gdzie na nadesłanym zdjęciu stoi radiowóz, nie ma żadnego pasa zieleni, a jest powierzchnia wyłożona kostką, łącząca się z chodnikiem. Radiowóz w tym miejscu może stać, nie stwarza żadnego zagrożenia, nie utrudnia nikomu ruchu.  Policjanci zatrzymują pojazdy w taki sposób, aby nie stanowiły utrudnienia dla innych uczestników ruchu. Zwracają uwagę, aby kierowca ustawił auto w tym wjeździe i żeby to nie stanowiło dla niego zagrożenia, a idącym chodnikiem dało możliwość swobodnego przejścia – zapewnia Józwik.

 

 - Akurat na tym zdjęciu, które jest nadesłane, kierujący kontrolowanym samochodem ustawił się w taki sposób, że faktycznie może to utrudnić przejście pieszym. Niemniej jednak policjanci zwracają  uwagę na to, aby zatrzymywane pojazdy stały w sposób zapewniający bezpieczeństwo kierowcy oraz  bezpieczną drogę dla pieszych – dodaje.

 Są zgłoszenia

Dlaczego jeżdżący ul. Wojska Polskiego są tak często kontrolowani przez funkcjonariuszy?

 - Policjanci tam stają, bo docierają do nas sygnały za pośrednictwem różnego rodzaju środków komunikacji oraz za pośrednictwem aplikacji "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa", że w tym miejscu jest przekraczana dozwolona prędkość. Te zgłoszenia policjanci wielokrotnie potwierdzają ujawnionymi wykroczeniami. Pomimo obowiązującej prędkości 50 km na godzinę, kierowcy nie stosują się do tego ograniczenia i jadą z większą prędkością – tłumaczy Marcin Józwik.

I dodaje, że policja reaguje  na każde wykroczenie, na każdą przekroczoną prędkość na tym odcinku, a wobec "spieszących się" kierowców są wyciągane stosowne środki karne.

- Policjanci w tym miejscu będą stali, dopóki prędkość będzie na tym odcinku przekraczana – zapowiada.

Raz 50 km/h, raz 70 km/h

Nie wszyscy pamiętają, że na ul. Wojska Polskiego obowiązują różne prędkości, zależnie od  tego, którym odcinkiem jedziemy. Kierujący powinni zwracać uwagę na oznakowanie i wiedzieć, że na odcinku od ronda na Warszawskiej do ronda przy ul.Parkowa/Poważe dozwolona jest prędkość do 50 km na godzinę.

Na odcinku od ronda Parkowa/Poważe do skrzyżowania z ulicą Stodolną dozwolona jest prędkość do 70 km na godzinę i na tym odcinku kierowcy też łamią przepisy, a policjanci "suszą".

Na odcinku od skrzyżowania z ul. Stodolna do ronda na Siedleckiej ponownie obowiązuje prędkość do 50 km/h. 

Marcin Józwik, oficer prasowy KPP w Łukowie Będziemy bezwzględni za przekraczanie dozwolonej prędkości Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do jakich dochodzi na terenie naszego powiatu. Dlatego też będziemy bezwzględnie reagowali na każde przekroczenie dozwolonej prędkości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy