Reklama

Reklama

Święto Policji w Łukowie

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie 24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Upamiętnieniem tego wydarzenia jest obchodzone co roku święto policji. Już dzisiaj swoje święto obchodzili łukowscy policjanci.

Reklama

W 1919 roku 24 lipca powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Nawiązując do tradycji Policji Państwowej, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 24 lipca – Świętem Policji.

Dzisiaj punktualnie o godzinie 11.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Tegoroczne obchody Święta Policji, ze względu na konieczność zachowania reżimu sanitarnego, miały skromniejszy charakter. W dzisiejszej uroczystości udział wzięli policjanci, pracownicy cywilni, kierownictwo jednostki a także zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych i współpracujących z Policją służb.

Komendant Powiatowy Policji w Łukowie podinsp. Leszek Misiak odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektora Artura Bieleckiego skierowany do wszystkich policjantów, dziękując im oraz pracownikom za trud włożony w codzienną pracę oraz za bardzo dobre wyniki osiągane przez jednostkę. Komendant podziękował też przedstawicielom lokalnych samorządów za bardzo dobrą współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu łukowskiego.

Następnie podinsp. Leszek Misiak w asyście I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie mł. insp. Marka Lubańskiego wręczył policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku mianowanie na wyższy stopień służbowy otrzymało 44 – w tym:

 

na stopień nadkomisarza Policji

kom. Wioletta Józwik, kom. Leszek Dołęga

na stopień komisarza Policji

podkom. Tomasz Leszek

na stopień aspiranta sztabowego Policji

st. asp. Piotr Świderski, st. asp. Adam Zborowski

na stopień starszego aspiranta Policji

asp. Robert Aniszewski, asp. Tomasz Burzecki, asp. Hubert Kisiel, asp. Małgorzata Latoch, asp. Rafał Mioduchowski, asp. Piotr Orzyłowski

na stopień aspiranta Policji

mł. asp. Grzegorz Kuźniak, mł. asp. Magdalena Popieluch, mł. asp. Grzegorz Sokołowski

na stopień młodszego aspiranta Policji

sierż. szt. Karol Łazuga, sierż. szt. Marcin Maciejewski, sierż. szt. Grzegorz Wesołowski

na stopień sierżanta sztabowego Policji

st. sierż. Karolina Konieczna, st. sierż. Mariusz Luty, st. sierż. Radosław Ochmański

na stopień starszego sierżanta Policji

sierż. Marcin Podgajny, sierż. Anna Próchnicka, sierż. Katarzyna Suchodolska, sierż. Paweł Trykacz, sierż. Daniel Wielgosz s. Lucjana

na stopień sierżanta Policji

st. post. Łukasz Borkowski, st. post. Rafał Czajka, st. post. Milena Durka, st. post. Marcin Gil, st. post. Magdalena Matejek, st. post. Sylwia Mateńko, st. post. Kornel Sadowski, st. post. Andrzej Tuchowski

na stopień starszego posterunkowego Policji

post. Mateusz Chmielewski, post. Olga Gajownik, post. Rafał Facon, post. Krzysztof Mróz, post. Arkadiusz Panasiuk, post. Daniel Wielgosz s. Tadeusza.

 

Komendant Powiatowy Policji w Łukowie gratulując wszystkim awansowanym policjantom, podziękował im za ogromny trud, zaangażowanie w codzienną służbę i pomoc niesioną mieszkańcom powiatu łukowskiego.

Mł. asp. Aldona Bartosiewicz i mł. asp. Justyna Lendzion z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, których zaangażowanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego zauważyła lokalna społeczność, otrzymały od Starosty Łukowskiego Pana Dariusza Szustka upominki i listy gratulacyjne.

Upominki i listy gratulacyjne od Burmistrza Miasta Łuków otrzymali sierż. szt. Konrad Karwowski – dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Łukowie i st. post. Marcin Gil z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, którzy swoją codzienna służbą angażują się na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta. Ich postawa jest powodem do dumy, zadowolenia i wzorem do naśladowania dla innych policjantów.

Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście, którzy na ręce komendanta łukowskich funkcjonariuszy przekazali gratulacje i podziękowania dla wszystkich policjantów i pracowników, za służbę i pomoc niesioną mieszkańcom powiatu łukowskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy