Reklama

Reklama

Sukces Poradni Psych.Ped w Łukowie. W Ogólnopolskim Konkursie „Wy:Myśl Kwalifikację”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Sukces Poradni Psych.Ped w Łukowie. W Ogólnopolskim Konkursie „Wy:Myśl Kwalifikację” - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Karta podarunkowa o wartości 2 tys. zł to nagroda w konkursie organizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych WY:MYŚL KWALIFIKACJĘ, który polegał na przygotowaniu opisu i znaku graficznego kwalifikacji dla dzieci i młodzieży. Nagroda trafiła do

Reklama

Razem być” to autorski program zajęć grupowych opracowany przez psychologa Magdalenę Mojską-Sadowską oraz pedagoga Iwonę Połeć i realizowany w roku szkolnym 2021/2022 na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łukowie.Podczas cotygodniowych spotkań uczestnicy podnoszą swoje umiejętności współpracy i komunikacji w grupie rówieśniczej, a także uczą się rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie w sytuacjach trudnych.W okresie pandemii to szczególna przestrzeń dla przeciwdziałania negatywnym skutkom izolacji społecznej, gdzie w swobodnej i przyjaznej atmosferze można dzielić się emocjami, przemyśleniami oraz pomysłami na aktywność.

            W ostatnim czasie grupa wzięła udział ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych WY:MYŚL KWALIFIKACJĘ, który polegał na przygotowaniu opisu i znaku graficznego kwalifikacji dla dzieci i młodzieży. Opracowana odznaka została nazwana „Razem być”,
a zaproponowane do jej zdobycia zadania odnoszą się do szeroko rozumianych relacji rówieśniczych. Projekt zdobył uznanie jury i znalazł się wśród 16 zwycięskich propozycji spośród 152 nadesłanych zgłoszeń. Dalsze działania obejmują udział w warsztatach, które będą ukierunkowane na doprecyzowanie projektu zgodnie ze standardem aplikacji „Odznaka+”. Jest ona w fazie przygotowań, w przyszłości umożliwi wydawanie, gromadzenie, przechowywanie i udostępnianie cyfrowych poświadczeń.
Będzie dostępna poprzez powstającą stronę internetową oraz w aplikacji mobilnej.

            Pierwsze spotkanie z ekspertkami Instytutu Badań Edukacyjnych, paniami Ewą Frołow i Joanną Biskup odbyło się 27 stycznia 2022r., były to warsztaty design thinking w formule online. Planowane są kolejne, zarówno dla dzieci, jak i opiekunów.Wygrana czeka w sejfie, jest to karta podarunkowa o wartości 2 tysięcy złotych. Już pojawiają się wstępne plany, aby razem być na wspólnej wyprawie do ciekawego zakątka Polski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy