Reklama

Reklama

Spór wokół ustawy dotyczącej LGBT

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Spór wokół ustawy dotyczącej LGBT - Zdjęcie główne

foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Rada Powiatu Łukowskiego przed trzema laty przyjęła uchwałę w sprawie LGBT ,teraz wpłynęła petycja aby ją doprecyzować

Reklama

W październiku 2019 roku Rada Powiatu Łukowskiego przyjęła uchwałę w sprawie „Przyjęcia stanowiska wyrażającego protest przeciw działaniom ukierunkowanym na promowanie ideologii ruchów LGBT”.

Wówczas radni zajęli stanowisko obrony szkoły i rodziny oraz chronienia ich przed  ideologią sprzeczną z wartościami katolickimi. Uchwała mówiła też o tym,że nie ma zgody na wprowadzenie do szkół edukacji seksualnej w myśl standardów Światowej Organizacji Zdrowia. Nie było też zgody na instalacje tzw.”Latarników” w szkołach.A kto to są „Latarnicy?” To osoby zatrudnione w każdej szkole osoby odpowiedzialne za uczniów o odmiennej orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej.

Do Rady Powiatu wpłynęła petycja, w której domaga się doprecyzowania treści uchwały i sugerująca ,że budzi ona zastrzeżenia co do zgodności z ogólnie przyjętymi normami społecznymi.Wnoszący uchwałę nazwał ją uchwałą „anty LGBT” co wywołało stanowczy sprzeciw radnych.Podkreślili,że nie wyklucza ona w żaden sposób osób o odmiennej orientacji,nie narusza wolności oraz prawa osób o orientacji nieheteroseksualnej. Przyjęta przez radnych przed trzema laty uchwała przede wszystkim gwarantuje rodzicom dzieci pomoc Rady Powiatu Łukowskiego w przypadku naruszenia ich prawa do wychowania dzieci.Nie ma sprzeciwu wobec LGBT ale nie będzie też promowania jakichkolwiek ideologii.Nie będzie też zgody na wprowadzenie w szkołach zajęć sprzecznych z konstytucją.

Propozycja poprawionej uchwały zawarta w petycji mówi,aby nie ograniczać prawa rodziców do wychowania swoich dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, w tym nie-religijnymi oraz ateistycznymi. Wnoszącemu uchwałę chodzi przede wszystkim o wolność wyznania.

Na ostatniej sesji rady powiatu radni omówili tą sprawę szerzej.

Więcej w następnym numerze WSPÓLNOTY ŁUKOWSKIEJ, który ukaże sie wyjatkowo w poniedziałek 2 maja. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy