Jak informują organizatorzy wydarzenia, za pomocą tradycyjnej i klasycznej formy wiersza, podejmuje problemy współczesnego świata. Scenografia w spektaklu za pomocą elementów symbolicznych odnosi się do współczesnej rzeczywistości, jak i równocześnie kreuje przestrzeń, w której porusza się główny bohater - Giaur.
Zderzając formę klasyczną utworu Byrona ze współczesną formą wypowiedzi teatralnej, równocześnie eksponuje różne estetyki wizualne.
Spektakl ma na celu pokazanie konfliktu, braku przystosowania i wyobcowania głównego bohatera, do otaczającego go współczesnego świata. Nadrzędnym zagadnieniem, wokół którego skonstruowana jest główna idea spektaklu jest temat śmierci.
Równie istotnym tematem podejmowanym w spektaklu jest przyroda, a w szczególności brak szacunku do tego, co naturalne. Natura, jak główny bohater musi uciekać, tylko, że powoli zaczyna brakować miejsca, w którym może się ukryć. Użyte w spektaklu środki multimedialne takie jak projekcje video odzwierciedlają potęgę przyrody i jej żywiołów, jak i współczesne przejawy niehumanitarnego traktowania zwierząt.
Wykonanie: Teatr Nemno
Reżyseria i obsada: Henryk Hryniewicki
Scenografia i projekcje video: Dagmara Jemioła-Hryniewicka
Muzyka: Piotr Zygma
Premiera: 27 lutego 2021 roku
Spektakl odbędzie się 21 października 2024 roku o godzinie 17.00 w Sali Widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Kina Łuków.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.