Reklama

Reklama

Rusza budżet obywatelski w Łukowie! Mieszkańcy będą mogli składać projekty

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rusza budżet obywatelski w Łukowie! Mieszkańcy będą mogli składać projekty - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Miasto Łuków rusza z procedurą budżetu obywatelskiego, czyli specyficznych konsultacji społecznych z mieszkańcami, którzy samodzielnie zdecydują, na co wydać część miejskich pieniędzy.

Reklama

Mieszkańcy będą mogli samodzielnie zdecydować, na co wydać część miejskich pieniędzy. W całej procedurze będą mogły wziąć udział także osoby niepełnoletnie, nie tylko przez składanie propozycji pomysłów do zrealizowania, ale też przez możliwość głosowania na najciekawsze ich zdaniem projekty.

Dzięki tej możliwości Miasto chce wzmocnić poczucie przywiązania mieszkańców do miejsca ich zamieszkania; chce także poznać oczekiwania społeczne i zaangażować w sprawy miejskie. Na atrakcyjność Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego wpłynie również fakt, iż osobą uprawnioną do złożenia projektu będzie każda osoba faktycznie zamieszkująca na terenie miasta, a niekoniecznie zameldowana w tym miejscu.

 Pierwszym etapem Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego będzie składanie wniosków z propozycjami projektów do realizacji. Zgodnie z regulaminem, projekt może złożyć mieszkaniec miasta w wieku min. 16 lat, z zastrzeżeniem, iż w przypadku osoby niepełnoletniej dodatkowo dołączona powinna być zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Niezbędne dokumenty zostały udostępnione na stronie internetowej Urzędu Miasta pod adresem: http://www.lukow.pl/dla-mieszkancow/budzet-obywatelski/dokumenty-do-pobrania.

 Formularze zostaną też udostępnione w formie papierowej w siedzibie Urzędu Miasta Łuków (ul. Piłsudskiego 17, 21-400 Łuków, Punkt Obsługi Interesanta, pokój nr 19, parter budynku). Wypełnione dokumenty (formularze zgłoszeniowe, listy poparcia i ewentualne zgody opiekuna rodzica lub opiekuna prawnego) będą przyjmowane od poniedziałku 7 lutego do piątku 18 lutego, zarówno drogą tradycyjną przez dostarczenie do Urzędu osobiście lub drogą pocztową, bądź także przez pocztę e-mail. Gorąco zachęcamy do włączenia się do historycznej, bo pierwszej w naszym mieście edycji budżetu obywatelskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy