Reklama

Reklama

Rozstrzygnięcie konkursu "Bezpieczeństwo to Ja"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Policja Łuków

Rozstrzygnięcie konkursu "Bezpieczeństwo to Ja" - Zdjęcie główne

Zwycięzcy konkursu na pamiątkowej fotografii | foto Policja Łuków

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Rywalizacja w konkursie "Bezpieczeństwo to Ja" była zacięta, a komisja konkursowa po burzliwych obradach wyłoniła zwycięzcę.

Reklama

Zorganizowany przez policjantów z Wydziału Prewencji i Miasto Łuków skierowany był do uczniów starszych klas z łukowskich podstawówek. Przed rozstrzygnięciem rywalizacji mundurowi w trakcie spotkań szkolnych rozmawiali o bezpieczeństwie, problematyce uzależnień, przemocy i agresji. Policjanci przypomnieli o działaniu służb ratunkowych, przekazali też podstawowe zagadnienia związane z obowiązującymi normami prawnymi. W ramach eliminacji szkolnych konkursu uczniowie zmierzyli się z testem, najlepsi z nich już na tym etapie otrzymali nagrody.

Finał konkursu, pod czujnym okiem Naczelnika Wydziału Prewencji nadkomisarza Leszka Dołęgi i Burmistrza Miasta Łuków Piotra Płudowskiego odbył się 14 grudnia w „Jedynce”. Reprezentanci każdej z łukowskiej podstawówki musieli rozwiązać test dotyczący zagadnień omawianych podczas szkolnych spotkań z policjantami. Kolejną konkurencją była prezentacja wykonanych przez uczniów plakatów, w których należało w dowolny artystyczny sposób zaprezentować możliwość spędzania wolnego czasu, połączonego z nauką i zasadami bezpiecznego zachowania. Ostatnią, wzbudzająca największe emocje konkurencją była prezentacja filmów. Przy ich realizacji uczniowie wykazali się kreatywnością i ogromnym profesjonalizmem. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Każda konkurencja była oceniana indywidualnie, wszystkie prace prezentowały bardzo wysoki poziom. Po burzliwych obradach komisja ogłosiła wyniki.

Zwycięzcą konkursu „Bezpieczeństwo – to Ja” została drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie. Każdy z uczniów w drużynie dostał laptopa. Nie mniej atrakcyjną nagrodą przyznaną za drugie miejsce w konkursie były elektryczne hulajnogi. Trafiły one do ekipy ze Szkoły Podstawowej numer 5. Trzecie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej numer 4. Każdy z reprezentantów „Czwórki” dostał tablet. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 zajęli czwartą lokatę i w nagrodę dostali smartwatche. Natomiast głośniki bezprzewodowe trafiły do reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 3, która zajęła piąte miejsce w konkursie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy