Reklama

Reklama

Rolniku, nie daj się oszukać!!!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum redakcji

Rolniku, nie daj się oszukać!!! - Zdjęcie główne

Radny rady Powiatu Łukowskiego ostrzega w mediach społecznościowych rolników przed oszustami | foto Archiwum redakcji

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie W powiecie łukowskim pojawiły się próby wyłudzeń pieniędzy od rolników. Oszuści chcą pieniędzy w zamian za fałszywe zaświadczenie z odbytego szkolenia BHP .

Reklama

POWIAT ŁUKOWSKIPolicja na wszelkie sposoby ostrzega nas aby nie dać się oszukać, kiedy dzwonią do nas oszuści, którzy starają się nas przekonać,że pieniądze na naszym koncie są zagrożone i musimy je natychmiast przelać na bezpieczne konto. W kręgu rolniczym pojawiły się nowe formy wyłudzenia pieniędzy. Rolnicy coraz częściej otrzymują telefony z informacją o konieczności odbycia szkolenia BHP. Oszuści przekonują,że w związku z nowymi zmianami w przepisach rolnicy mogą spodziewać się kontroli , w trakcie których będą musieli okazać zaświadczenia o odbyciu dodatkowych szkoleń BHP. Próbują wmówić,że certyfikat uprawniający do prac na wysokościach stał się wymogiem. Oczywiście oszuści oferują w tym momencie załatwienie certyfikatu z odbytego szkolenia za stosowny przelew. 

Okazuje się ,że takie próby oszustw pojawiły się już na terenie powiatu łukowskiego. Radny Powiatu Karol Raczyński, który na co dzień pracuje w Ośrodku Doradztwa Rolniczego ostrzega: - Dzwonili do mnie bezpośrednio rolnicy i zgłaszali takie sytuacje i pytali, czy mają w ogóle obowiązek posiadać szkolenie BHP. A w rolnictwie póki co nie jest to wymagane i nie mają takiego obowiązku. Zgłaszali mi,że 900 zł mieli zapłacić aby uzyskać takie zaświadczenie z takiego kursu.Jeśli zostanie  wprowadzony taki obowiązek to my jako Ośrodek Doradztwa Rolniczego będziemy o tym powiadomieni. Ewentualnie odeślemy do KRUS-u bo tym może się ona zajmować . 
 
Radny przestrzega też rolników , którzy otrzymali dopłaty obszarowe aby nie dali sobie wmówić ,że muszą odbyć szkolenia bo tacy najczęściej obawiając się dodatkowych kontroli godzą się zapłacić w zamian za certyfikat. Rolnik słysząc ,że ma taki obowiązek najczęściej godzi się zapłacić.
Z kolei Mazowiecka Izba Rolnicza ostrzega przed oszustami, którzy wchodzą bezpośrednio na posesje pod pretekstem wymiany źródła pieca lub montażu nowych urządzeń. "Z otrzymanych informacji wiadomo, iż kontaktujący się z mieszkańcami m.in. informują, iż nieruchomość została wybrana losowo do badania polegającego poprawie jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła, jednocześnie powołując się na współpracę z Urzędem Gminy".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy