Reklama

Reklama

Rekordowy budżet powiatu łukowskiego. 71 mln zł na inwestycje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rekordowy budżet powiatu łukowskiego. 71 mln zł na inwestycje - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Rada powiatu przyjęła 18 grudnia przyszłoroczny, rekordowy plan finansowy.

Reklama

Powiat planuje wydać w przyszłym roku 194 mln zł. Najwięcej pochłonie oświata - 68,7 mln zł. Transport i łączność to wydatki rzędu - 58 mln zł, a pomoc społeczna to prawie 15 mln. zł. Najważniejsze są jednak inwestycje. Na te powiat planuje wydać w przyszłym roku 71 mln zł. Pierwotnie było to 59 mln zł" ale budżet urósł po tym, jak powiat otrzymał 12 mln zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powiat pieniądze te planuje wydać na budowę OIOM-u (do wykorzystania jest ewentualnie kredyt - dod. red.) i remont Ośrodka Zdrowia w Stoczku Łukowskim. 

 

Drogowa ofensywa 

 

Rok 2021 ma być kontynuacją ofensywy remontowej na powiatowych drogach. W sumie w tym obszarze starostwo planuje aż 23 zadania. Największe to droga Nowy Świat - Radoryż: 9,8 mln zł, Wólka Domaszewska - Jeleniec: 6,2 mln zł,  droga ze Stoczka do Jamielnego: 3,1 mln zł i łącznik Jagodne - Stara Prawda: 3,2 mln zł.

Plany drogowe wybiegają też dalej. Powiat chce robić dokumentacje na zadania w Łukowie. Chodzi o zbiorczy projekt przebudowy ul. Partyzantów z rondem na ul. Międzyrzeckiej. Do tego modernizacja "małej obwodnicy"  na odcinku Siedlecka - Ławecka i wyczekiwane przez kierowców rondo na ul. Radzyńskiej. 

Kasa na oświatę

W tym obszarze powiat chce wymienić dach na budynku ZS nr 1 za 350 tys. zł, zbudować nowy obiekt dydaktyczny przy ZS nr 3, czyli popularnym "Rolniku". Koszt? 1,7 mln zł. 1,1 mln zł ma kosztować modernizacja boisk na ul. Warszawskiej. 155 tys. zł trzeba będzie zapłacić za dokumentację krytej strzelnicy, która ma powstać przy Zespole Szkół w Radoryżu. 

 

Centrum Kultury Sienkiewiczowskiej

Sporo dziać się ma w obszarze kultury. Przede wszystkim ruszyć ma modernizacja Centrum Kultury Sienkiewiczowskiej. Do Woli Okrzejskiej ma trafić w sumie 3,8 mln zł. Dotacja unijna wyniesie 2,37 mln zł. Powiat dołoży 1,44 mln zł. Prace będą prowadzone w trzech obszarach. Po pierwsze remont starej oficyny, w której mieści się muzeum. W planach jest remont stropów, schodów, częściowe dociepleni i montaż pomp ciepła - wylicza. Do tego wymiana więźby dachowej, okien i przebudowa instalacji: wodnej, kanalizacyjnej i CO. Dziś budynek jest ogrzewany starymi grzałkami na prąd zainstalowanymi w kaflowych piecach. Metamorfozę przejdzie również Kopiec Henryka Sienkiewicza w Okrzei. 

 

W parku w Woli Okrzejskiej z kolei odtworzone zostaną dawne aleje i historyczna brama wjazdowa. Ta znajdowała się od strony drogi powiatowej Wola Okrzejska - Okrzeja na łuku pod starymi drzewami. Do tego nowe ogrodzenie. Park zyska też oświetlenie i monitoring. 

 

Piękniej w centrum Łukowa 

Z ważnych inwestycji wspomnieć trzeba jeszcze o wartej milion i planowanej na przyszły rok modernizacji elewacji budynku starego szpitala. To dziś siedziba Powiatowego Urzędu Pracy. Zagospodarowany zostanie również parking z tyłu budynku. Za 600 tys. zł powiat planuje modernizację elewacji Muzeum Regionalnego w Łukowie. Obie te inwestycje zgrywają się z planowaną przez władze miasta modernizacją placu Narutowicza. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy