Reklama

Reklama

Radni miasta i powiatu łukowskiego solidarni z Ukrainą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Łukowie

Radni miasta i powiatu łukowskiego solidarni z Ukrainą - Zdjęcie główne

Władze Miasta Łuków i Powiatu Łukowskiego wyraziły swoją solidarność z Ukrainą | foto Starostwo Powiatowe w Łukowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Rada Miasta Łuków i Rada Powiatu Łukowskiego podjęły uchwały wyrażające potępienie wobec inwazji Rosji na Ukrainę i wsparcie dla narodu ukraińskiego

Reklama

Łuków: Jako pierwsza na sesji 24 lutego Rada Miasta Łuków przyjęła stanowisko w formie uchwały. 

 - Rada Miasta Łuków wraz z burmistrzem Łukowa wyrażają w imieniu mieszkańców Naszego Miasta zdecydowany sprzeciw wobec rozpoczętej inwazji Rosji na Ukrainę. (...)  Ukraina padła ofiarą niczym niesprowokowanej napaści. Agresywne poczynania Rosji muszą zostać natychmiast powstrzymane. Międzynarodowa wspólnota powinna podjąć zdecydowane kroki, które będą odpowiedzią na brutalną inwazję. Ukraina nie może zostać pozostawiona bez wparcia. Pamiętamy o mieszkańcach partnerskiej Baranówki, wyrażając obawę i troskę o Wasz los – zapewniają radni.

 

I w powiecie

W piątek, 25 lutego, Rada Powiatu Łukowskiego także przyjęła uchwałę w formie stanowiska w sprawie inwazji, podkreślając, że z całą mocą potępia napaść wojskową Rosji na wolną i niepodległą Ukrainę.

 - Rosja ponosi bezpośrednią i pełną odpowiedzialność za śmierć ludzi i zniszczenia. W obliczu zagrożenia i cierpienia, które niosą ze sobą skutki wojny Rada Powiatu Łukowskiego wraz z mieszkańcami Ziemi Łukowskiej wyraża pełną solidarność z naszymi sąsiadami z całej Ukrainy. Jesteśmy gotowi do udzielania wsparcia i pomocy w tych trudnych dla narodu ukraińskiego chwilach – deklarują radni powiatowi.

.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy