Reklama

Reklama

Przymusowa zmiana w radzie powiatu łukowskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Powiat łukowski

Przymusowa zmiana w radzie powiatu łukowskiego - Zdjęcie główne

Zmiana w radzie powiatu | foto Powiat łukowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie W październiku po długiej i ciężkiej chorobie zmarł radny powiatu łukowskiego Krzysztof Fornal. Temat jego zastępstwa w radzie wypłynął na listopadowej sesji.

Reklama

Fornal poza sprawowaniem mandatu radnego był społecznikiem, strażakiem, pracownikiem łukowskiego magistratu. Przeżył zaledwie 37 lat.

Niezależnie od tego jak smutna była ta wiadomość rada musi funkcjonować dalej. Zaprzysiężenie nowej radnej jeszcze jednak nie nastąpiło, choć czasu było aż nadto.

- Z tego co wiem radna objęła już mandat, na początku listopada otrzymała pismo od komisarza wyborczego. (...) Identyczne pismo według kodeksu wyborczego powinien otrzymać przewodniczący rady. Jest tu jakieś niedomówienie - mówił radny Leszek Świętochowski.

Świętochowski twierdził, że w myśl prawa ślubowanie nowej radny powinno nastąpić na listopadowej sesji. Przywołał też sytuację z sejmiku województwa lubelskiego, kiedy radny objął mandat trzy dni po zgonie poprzednika.

- Nie mam takiej wiedzy, że radna objęła już mandat - odpowiedział Dariusz Szustek, starosta łukowski.

Na stronie internetowej rady powiatu w zakładce "skład rady" nie ma już Fornala. Jest za to Ewa Iwona Kaczor (Polskie Stronnictwo Ludowe), która w wyborach w 2018 roku zajęła trzecie miejsce na swojej liście w swoim okręgu. To ona zastąpi Fornala. Ślubowanie nowej radnej odbędzie się na najbliższej sesji.

Ostatnia sesja w 2022 roku, budżetowa, została zaplanowana na 15 grudnia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy