Reklama

Reklama

Premiera Filmu"Co nas kręci"(zdjęcia + flm)Druhowie MDP z OSP KSRG Gręzówka nagrali film.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Młodzi druhowie z Gręzówki nagrali film o pracy strażaków i historii ich OSP

Reklama

GMINA ŁUKÓW Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Gręzówki uzyskała grant i dzięki tym środkom młodzi strażacy mogli nakręcić swój pierwszy film pt. „ Co nas kręci”. Jego premiera odbyła się 10 lutego. Podczas pierwszego pokazu filmu w strażnicy w Gręzówce młodzi strażacy zaprezentowali zaproszonym gościom oraz mieszkańcom Gręzówki swoje sześciomiesięczne działania. Zwieńczeniem tej półrocznej pracy był film pt. „Co nas kręci” A wszystko zaczęło się na początku czerwca 2022r, , kiedy jako OSP złożyli wniosek do programu „Równać Szanse” o dotację na realizację swojego projektu pt. „Co nas kręci?”.

Do programu z całej Polski wpłynęło ponad 160 wniosków, które były oceniane pod względem formalnym i merytorycznym. Pozytywną ocenę uzyskało tylko 60 wnioskodawców, a wśród nich wniosek z Gręzówki. Projekt pt. „Co nas kręci?” był adresowany do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat. Dotacja miała wysokość 10 tys. zł. - Nasze działania w ramach projektu „Co nas kręci?" rozpoczęliśmy we wrześniu 2022 r. Tematem wiodącym w projekcie było nagranie i udostępnienie filmu przedstawiającego historię i społeczność Ochotniczej Straży Pożarnej w Gręzówce. W tym celu zgromadziliśmy informacje dotyczące historii i funkcjonowania OSP w Gręzówce oraz przeprowadziliśmy szereg wywiadów z różnymi osobami i w różnych instytucjach, które są częścią składową całego filmu. Z pomocą naszych starszych druhów nagraliśmy także przykładowy wyjazd do zdarzenia. Przez cały czas trwania projektu także prowadziliśmy promocję naszej jednostki oraz swoich działań – informują druhowie z MDP w Gręzówce. Po nagraniu i montażu zebranego materiału uczestnicy projektu przygotowali premierę filmu. I właśnie 10 lutego wyświetlili film przedstawiający prawie 100 - letnią historię jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gręzówce. W filmie „Co nas kręci?" wypowiedzieli się Wacław Bednarczyk, jeden z najstarszych druhów OSP Gręzówka i honorowy jej członek, Szczepan Goławski - były zastępca lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie, Andrzej Rusinek i Tomasz Majewski - byli Komendanci KP PSP w Łukowie, Paweł Wysokiński - Komendant KP PSP w Łukowie, Janusz Kozioł, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łukowie, wójt gminy Łuków Mariusz Osiak, Janusz Przeździak, komendant gminny OSP, Paweł Lucht , naczelnik OSP Gręzówka, Tomasz Woźniak, z- ca naczelnika OSP Gręzówka. Wszyscy wypowiadający się w filmie zostali zaproszeni na uroczystą premierę. Przybyli także strażacy z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Gręzówki oraz strażacy z OSP Gręzówka, członkinie KGW „Kumpele”, mieszkańcy Gręzówki i okolic. W filmie przedstawiono najważniejsze wydarzenia z historii OSP w Gręzówce: podano informacje o jej powstaniu, budowach strażnic, pozyskiwaniu samochodów. Goście opowiedzieli także o współpracy zawodowej Straży Pożarnej i samorządów z OSP Gręzówka. Film został bardzo dobrze przyjęty. Po premierze rozległy się gromkie oklaski. Wyświetlono także „gagi” - śmieszne wpadki z pracy przy realizacji filmu, które bardzo rozbawiły publiczność i gości oraz pokazały jak trudna i pełna niespodzianej jest praca filmowca. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, a najmłodsi zjedli pizzę. Za rok OSP Gręzówka będzie obchodziła swoje 100 - lecie, a film jest pierwszym zwiastunem obchodów tej pięknej rocznicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy