Reklama

Reklama

Pomoc asystenta dla osób niepełnosprawnych

Opublikowano: wt, 10 maj 2022 09:01
Autor:

Pomoc asystenta dla osób niepełnosprawnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łukowie, w związku z realizacją Programu pn. „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” edycja 2022, informuje, iż są jeszcze wolne miejsca do udziału w Programie.

Reklama

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łukowie realizuje program pt."Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" i informuje o wolnych miejscach w programie. 

Do programu moga zgłosić się rodzice lub opiekunowie dziecka do  roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o  niepełnosprawności wydane na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r.o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2020 r. poz. 426 z późn. zm.) albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionego, które wymagają usługi asystenta w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

 

Głównym celem programu jest wprowadzenie usługi asystenta do życia codziennego,czyli:

-wyjście do róznych miejsc typu praca,szkoła,świątynia,przychodnia zdrowia, gabinet lekarski i rehabilitacyjny, znajomi,rodzina,urząd;

-zrobienie zakupów;

-załatwienie spraw urzędowych;

-korzystanie z dóbr kultury typu kino,teatr,muzeum,galeria,wystawa;

-wykonywanie czynności dnia codziennego w tym zaprowadzenie dziecka z niepełnosprawnością do szkoły i odprowadzenie go do domu;

Wszyscy zaiteresowani taką formą pomocy mogą zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. 

W razie pytań można  kontaktować się  pod nr telefonu: 25 798 9913 w. 65

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy