W dyskusji w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Woli Mysłowskiej udział wzięli policjanci oraz przedstawiciele władz samorządowych i lokalnej społeczności.
Na wstępie Komendant Komisariatu Policji w Stoczku Łukowskim podinsp. Andrzej Czerski przywitał wszystkich gości i przedstawił program, cel i istotę debaty. Następnie głos zabrał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie podinsp. Leszek Dołęga który podziękował wszystkim zebranym, że tak licznie odpowiedzieli na zaproszenie do wzięcia udziału we wspólnym spotkaniu i dyskusji.
- Komendant Komisariatu Policji w Stoczku Łukowskim przedstawiając prezentację multimedialną dokonał oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy. Podinsp. Czerski omówił stwierdzone przypadki łamania prawa, a także działania prewencyjne które w sposób szczególny wpływają na poczucie bezpieczeństwa u mieszkańców. Komendant omawiając funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa", przedstawił uczestnikom debaty jak szybko i w prosty sposób można nanieść na mapie miejsce w którym występują potencjalne zagrożenia. Uczestnikom spotkania przybliżono też możliwości i udogodnienia aplikacji „Moja Komenda”. Wszyscy dowiedzieli się jak łatwo i szybko można odnaleźć kontakt do swojego dzielnicowego czy też jak dotrzeć do najbliższej jednostki Policji – relacjonuje Marcin Józwik, oficer prasowy Komendy Policji w Łukowie.
Kolejnym etapem debaty była dyskusja, w trakcie której zostały wskazane zagadnienia i problemy mieszkańców wymagające analizy i podjęcia działań, zarówno ze strony Policji jak i innych instytucji.
- Uczestnicy spotkania zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów jako uczestników ruchu drogowego, zasygnalizowano również potrzebę zwiększenie ilości patroli policyjnych w newralgicznych miejscach i punktach. Nie zabrakło także słów pochwały ze strony władz samorządowych i społeczeństwa na temat pracy lokalnej Policji. Uczestnicy debaty otrzymali od Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Krzysztofa Golby kamizelki odblaskowe. Wszyscy zapewniali, że jako piesi i rowerzyści będą z nich korzystać – dodaje Józwik.
Wszelkie uwagi, propozycje, jak również wnioski zawarte w ankiecie wypełnionej przez uczestników, po przeanalizowaniu zostaną wykorzystane przez policjantów w czasie codziennej służby.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.