Reklama

Reklama

Pogrzeb śp. Krzysztofa Fornala (zdjęcia). W ostatniej drodze towarzyszyły mu tłumy.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie - W osobie zmarłego Krzysztofa mamy przykład, jak służyć Bogu i drugiemu człowiekowi, jak zapracować na ludzką wdzięczność i sympatię, ale także jak zapracować na przyjęcie do wiekuistej szczęśliwości – powiedział ksiądz o śp. Krzysztofie Fornalu podczas mszy św. pogrzebowej.

Reklama

Krzysztof Fornal zmarł 18 października 2022 r. w wieku 37 lat po ciężkiej chorobie nowotworowej, z którą walczył przez dwa lata. Śp. Krzysztof pracował w Urzędzie Miasta Łuków, był byłym Naczelnikiem Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Łuków, przed laty pracował także w Urzędzie Gminy Łuków, Starostwie Powiatowym i Urzędzie  Marszałkowskim w Lublinie. Był radnym Rady Powiatu Łukowskiego, związanym z Polskim Stronnictwem Ludowym. Dał się poznać jako społecznik, działał przez wiele lat w Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Żdżary "Żdżarzanie" oraz w Ochotniczej Straży Pożarnej KRSG Dąbie, której był prezesem. Przez wiele lat organizował rajdy rowerowe Eko-Majówka i Eko-Czerwcówka na rowerze.

Ostatnie pożegnanie śp. Krzysztofa Fornala odbyło się w piątek 21 października w kościele w Dąbiu i na tamtejszym cmentarzu. Msze św. odprawiało trzech księży, którzy znali zmarłego od lat. Na tę smutną uroczystość oprócz rodziny przybyła masa ludzi, w tym burmistrz Łukowa Piotr Płudowski, przedstawiciele samorządów, koledzy z pracy w Urzędzie Miasta i Starostwie Powiatowym, przedstawiciele PSL, w tym dawaj byli marszałkowie województwa lubelskiego - Sławomir Sosnowski i Krzysztof Hetman - obecnie europoseł, delegacje straży pożarnych, poczty sztandarowe ze szkół, przyjaciele, znajomi, mieszkańcy. Odprawiający mszę ksiądz powiedział, że takich tłumów w tym kościele jeszcze nie widział i że świadczy to o tym, jak dobrze Krzysztof zapisał się w pamięci ludzi, którzy chcieli mu tak licznie towarzyszyć w ostatniej drodze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy