Reklama

Reklama

Płaskorzeźba darem od internowanych dla ks. prałata Mirosława Łubika. Uroczystość w parafii Matki Kościoła

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Anna Kupińska, Podlasie 24

Płaskorzeźba darem od internowanych dla ks. prałata Mirosława Łubika. Uroczystość w parafii Matki Kościoła - Zdjęcie główne

foto Anna Kupińska, Podlasie 24

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie ŁUKÓW Ks. prałat Mirosław Łubik, emerytowany proboszcz parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie, w podziękowaniu za wsparcie w stanie wojennym otrzymał płaskorzeźbę od osób internowanych i ich rodzin.

Reklama

Podczas mszy św. w niedzielę 4 września w kościele NMP Matki Kościoła, osoby, które w stanie wojennym były internowane i otrzymały wtedy pomoc od. ks Mirosława, wręczyły kapłanowi płaskorzeźbę, symbol ich przeżyć.  W ich imieniu głos zabrał Józef Lipka.

W mszy św., podczas której wręczono ks. Łubikowi płaskorzeźbę  uczestniczyli m.in. przedstawiciele parlamentu, samorządu, Cechu Rzemiosł Różnych, strażacy oraz związkowcy z NSZZ „Solidarność”.  

Dziękując za otrzymany prezent ksiądz Mirosław Łubik przypomniał historię sprzed 41 lat.  -  Kiedy wprowadzono stan wojenny, w Łukowie aresztowano 11 osób, w tym dwie kobiety. Pomoc tym osobom i ich rodzinom to był nasz obowiązek wynikający z Ewangelii  - mówił ks. Mirosław, wspominając także siostrę Eleonorę i śp. ks. Marka Boruca, z którymi wspólnie starali się jak najlepiej pomóc zarówno internowanym, jak i ich najbliższym.

Wśród inicjatorów uhonorowania płaskorzeźbą ks. prałata Łubika był radny Zygmunt Celiński.   -To on przekonywał radnych, żeby uhonorowali księdza Prałata i dzięki niemu ta płaskorzeźba. Panie radny Celiński, Bóg zapłać i niech Maryja zawsze dziewica ma Pana w swojej opiece – komentują parafianie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy