Historia brydża sportowego w Łukowie sięga roku 1975. Wtedy to Grzegorz Lasocki i Andrzej Wojszczuk postanowili powołać sekcję brydża sportowego w klubie osiedlowym APIS Łukowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, oczywiście przy aprobacie ówczesnej pani kierownik, Jadwigi Buczyńskiej. To tu odbywały się pierwsze spotkania i turnieje brydżowe w Łukowie.
W klubie APIS
Sekcja kilkukrotnie zmieniała miejsce działalności: był to Młodzieżowy Dom Kultury, Orlęta Łuków, ZOZ, OSIR, Łukowski Ośrodek Kultury, aby zatoczyć koło i znów przy przychylności pani kierownik Anny Sposób-Małkińskiej oraz władz ŁSM zadomowić się na dłużej w klubie APIS na osiedlu Chącińskiego.
- Już prawie 20 lat spotykamy się w każdy piątek od godz. 19. Od kiedy nastąpił szybki rozwój internetu, gdzie można grać w brydża, jednocześnie nastąpił odpływ członków naszego klubu. Część kolegów - aktywnych zawodników, wyjechała z Łukowa. A są i tacy, którzy zmienili zainteresowania – mówi Cezary Kostjan, kapitan łukowskiej sekcji brydża sportowego.
Zapraszają do siebie
Brydż jest grą dla wszystkich, nie gra roli wiek, płeć wykształcenie ani inne czynniki.
- Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy już grają w brydża, ale również osoby, które chciałyby się nauczyć. Zorganizujemy zajęcia nauki gry w brydża i z wielką radością przywitamy w naszym sympatycznym gronie nowych kolegów i koleżanki. Otwarci jesteśmy na propagowanie brydża sportowego w licznych klubach seniora w Łukowie – zachęca kapitan sekcji.
Ćwiczy pamięć
Brydż świetnie ćwiczy pamięć i pomaga nabyć umiejętności logicznego myślenia. Do gry w brydża sportowego niepotrzebne są żadne specjalne umiejętności.
- Trzeba się tylko przełamać i odwiedzić nas, aby się przekonać, jak fascynującą dyscypliną sportową jest brydż. Bierzemy udział w turniejach ogólnopolskich i regionalnych organizowanych przez Lubelski Związek Brydża Sportowego oraz w rozgrywkach 3 ligi. Wśród członków klubu są osoby, które brały udział w mistrzostwach Polski w brydżu sportowym oraz turniejach międzynarodowych.
Braliśmy udział w tygodniowym kongresie brydżowym w Wilnie. Organizujemy jako klub turnieje brydżowe i choć pandemia covid zahamowała nasze działania, to powoli wracamy do normalności - opowiada Kostjan. Brydż był, jest i będzie modną dyscypliną. Nie jest grą w karty, ale grą za pomocą kart. Warto się zapisać do Klubu i spróbować sił w tej wciągającej grze.
JAK SIĘ ZAPISAĆ DO SEKCJI BRYDŻOWEJ? Zainteresowanych prosimy o kontakt z kierownik klubu APIS Anną Sposób Małkińską, nr tel. 791 280 072 lub z kapitanem sekcji Brydża Sportowego Cezarym Kostjanem, nr telefonu: 608 438 953.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.