Cykl szkoleń, które organizuje LGD RAZEM nosi nazwę „NATURALNA AKADEMIA ZIEMI ŁUKOWSKIEJ” i jest realizowany w ramach projektu współpracy „Promocja Turystyki tudzież Kultury”.
- Tematy wybrali mieszkańcy Ziemi Łukowskiej, za pośrednictwem ankiety on-line, a miejsca realizacji warsztatów są "nagrodą" za zaangażowanie, ponieważ zaplanowaliśmy je w 5 gminach, z których otrzymano największą liczbę głosów. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, nie tylko mieszkańców tych gmin, w których są szkolenia – informuje Sylwia Romańska - Węzik, prezes Zarządu LGD RAZEM.
Naprawdę warto skorzystać z zaproszenia, ponieważ prowadzą je dwie bardzo profesjonalne, topowe zielarki, których wiedza jest nieoceniona i może wzbogacić nasze codzienne życie.
Są to panie:
AGATA KWAŚNA-NOWAK - magister farmacji, naturoterapeuta, prowadzi szkolenia promujące życie w przyjaźni z naturą, prowadzi siedlisko zielarskie La La LAS
JUSTYNA PARGIEŁA - ziołoznawca, towaroznawca zielarski, kosmetyków i żywności funkcjonalnej, zielarz – fitoterapeuta , naturopata, absolwentka kursów Terapie Biologiczne u dr Henryka Różańskiego, psychodietetyk, wykładowczyni w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych, autorka książki „DziczeJemy w kuchni - 24 rośliny, które mogą być Twoim pożywieniem”, prowadzi profil DziczeJemy, ekspert „PYTANIE NA ŚNIADANIE”
Kolejne warsztaty odbędą się w Gminie Wola Mysłowska 20 lutego, 23 lutego w gminie Łuków, 28 lutego w gminie Stoczek Łukowski, 1 marca w gminie Stanin.
1.NATURALNA APTECZKA – ODPORNOŚĆ NATURALNIE!
Termin: 20.02.2024 r.
Miejsce: Gmina Wola Mysłowska - sala konferencyjna UG, Wola Mysłowska 57
Prowadząca: Agata Kwaśna-Nowak
Wykorzystanie ziół oraz naturalnych produktów - stworzenie ziołowej, naturalnej apteczki.
Zioła, nalewki, zimowa herbatka rozgrzewająca, złota pasta do mleka, oxymel - czyli naturalne sposoby na wsparcie naszego zdrowia w okresie jesienno-zimowym.
Wykład plus praktyka. Każdy z uczestników wykonuje 4-5 preparatów ziołowych, które zabiera do
2.KUCHNIA WIEJSKA I DWORSKA NA PRZEDWIOŚNIU
Termin: 23.02.2024 r. - Gmina Łuków
Miejsce: Gmina Łuków - Centrum Etnograficzne w Kownatkach w Kownatkach, Kownatki 22
Prowadząca: Justyna Pargieła
Wykorzystanie okolicznych roślin oraz zapasów ze spichlerza. Lędźwian, olej z lnianki i maku, mąka z krzycy oraz kiszony barszcz z barszczu. Zapomniane zboża, rośliny oleiste jako żywność funkcjonalna, oparta na kuchni staropolskiej. Podczas warsztatów przypomnimy dawne smaki, przyrządzimy potrawy dworskie, bogate w smaki. Spotkanie kończy wspólna uczta, każdy uczestnik otrzyma skrypt z przepisami.
3.AROMATERAPIA - PACHNĄCA MOC ROŚLIN
Termin: 28.02.2024 r. Gmina Stoczek Łukowski
Miejsce: Gmina Stoczek Łukowski - sala szkoleniowa GBP Stare Kobiałki 44
Prowadząca: Agata Kwaśna-Nowak
Olejki eteryczne w trosce o zdrowie, dobre samopoczucie i urodę. Poznajemy właściwości minimum 20 olejków eterycznych. Wykonujemy oleje do masażu, roll-ony na zatoki, maść na katar, aromaterapeutyczną sól do kąpieli na lekki oddech. Wykład plus praktyka. Każdy z uczestników wykonuje 4-5 preparatów ziołowych, które zabiera do domu.
4.NIEZBĘDNA DOMOWA APTECZKA ZIOŁOWA, JAK DAWNIEJ BYWAŁO
Termin: 01.03.2024 r.
Miejsce: Gmina Stanin - sala szkoleniowa GBP Kosuty 4, 21-421 Tuchowicz
Prowadząca: Justyna Pargieła
Zasady zbioru ziół na domowe potrzeby, przetwarzania ich na okres zimowy, receptury na domowe specyfiki. W programie spacer zielarski ze zbiorem ziół, przyrządzanie naparu, syropu i maści z ziół rosnących na Ziemi Łukowskiej. Wykład plus praktyka, uczestnicy zabiorą wykonane produkty ze sobą.
Tu się można zapisać na kolejne warsztaty w podanych wyżej terminach: Jest formularz zgłoszeniowy: https://lgdrazem.pl/rusza-rekrutacja-do-udzialu-w-bezplatnych-warsztatach-z-cyklu-naturalna-akademia-ziemi-lukowskiej/?fbclid=IwAR2Cb9-6689AcbTDXt_rJfkbJilIwRMilKasetn9JtqliI0E3nGppJ-P4tU
Warsztaty są elementem projektu „Promocja Turystyki tudzież Kultury” (akronim PTtK) realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania”
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.