reklama
reklama

Panie z Krzywdy na eko-warsztatach z LGD RAZEM (zdjęcia) Zrobiły mydło w płynie i własny proszek do prania. Trwają zapisy na kolejne warsztaty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskieGMINA KRZYWDA Wczoraj 24 stycznia w budynku dawnego dworca PKP w Krzywdzie odbyły się Eko-warsztaty zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania RAZEM.
reklama

Cykl szkoleń, które organizuje LGD RAZEM nosi nazwę  „NATURALNA AKADEMIA ZIEMI ŁUKOWSKIEJ”  i jest realizowany w ramach projektu współpracy „Promocja Turystyki tudzież Kultury”. 
 - Tematy wybrali mieszkańcy Ziemi Łukowskiej, za pośrednictwem ankiety on-line, a miejsca realizacji warsztatów są "nagrodą" za zaangażowanie, ponieważ zaplanowaliśmy je w 5 gminach, z których otrzymano największą liczbę głosów. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, nie tylko mieszkańców tych gmin, w których są szkolenia – informuje Sylwia Romańska - Węzik, prezes Zarządu LGD RAZEM.
Naprawdę warto skorzystać z zaproszenia, ponieważ prowadzą je dwie bardzo profesjonalne, topowe zielarki, których wiedza jest nieoceniona i może wzbogacić nasze codzienne życie.

reklama

Są to panie:
AGATA KWAŚNA-NOWAK  - magister farmacji, naturoterapeuta, prowadzi szkolenia promujące życie w przyjaźni z naturą, prowadzi siedlisko zielarskie La La LAS 
JUSTYNA PARGIEŁA - ziołoznawca, towaroznawca zielarski, kosmetyków i żywności funkcjonalnej, zielarz – fitoterapeuta , naturopata, absolwentka kursów Terapie Biologiczne u dr Henryka Różańskiego, psychodietetyk,  wykładowczyni w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych, autorka książki „DziczeJemy w kuchni - 24 rośliny, które mogą być Twoim pożywieniem”, prowadzi profil DziczeJemy, ekspert „PYTANIE NA ŚNIADANIE” 
Kolejne warsztaty odbędą się w Gminie Wola Mysłowska 20 lutego, 23 lutego w gminie Łuków, 28 lutego w gminie Stoczek Łukowski, 1 marca w gminie Stanin.

reklama

1.NATURALNA APTECZKA – ODPORNOŚĆ NATURALNIE!
 Termin: 20.02.2024 r. 
 Miejsce: Gmina Wola Mysłowska - sala konferencyjna UG, Wola Mysłowska 57
 Prowadząca: Agata Kwaśna-Nowak
 Wykorzystanie ziół oraz naturalnych produktów - stworzenie ziołowej, naturalnej apteczki.
 Zioła, nalewki, zimowa herbatka rozgrzewająca, złota pasta do mleka, oxymel - czyli naturalne sposoby na wsparcie naszego zdrowia w okresie jesienno-zimowym. 
Wykład plus praktyka. Każdy z uczestników wykonuje 4-5 preparatów ziołowych, które zabiera do 

reklama

2.KUCHNIA WIEJSKA I DWORSKA NA PRZEDWIOŚNIU 
Termin: 23.02.2024 r. - Gmina Łuków
Miejsce: Gmina Łuków - Centrum Etnograficzne w Kownatkach w Kownatkach, Kownatki 22
Prowadząca: Justyna Pargieła
Wykorzystanie okolicznych roślin oraz zapasów ze spichlerza. Lędźwian, olej z lnianki i maku, mąka z krzycy oraz  kiszony barszcz z barszczu. Zapomniane zboża, rośliny oleiste jako żywność funkcjonalna, oparta na kuchni staropolskiej. Podczas warsztatów przypomnimy dawne smaki, przyrządzimy potrawy dworskie, bogate w smaki. Spotkanie kończy wspólna uczta, każdy uczestnik otrzyma skrypt z przepisami. 

reklama

3.AROMATERAPIA - PACHNĄCA MOC ROŚLIN
 Termin: 28.02.2024 r. Gmina Stoczek Łukowski
 Miejsce: Gmina Stoczek Łukowski - sala szkoleniowa GBP Stare Kobiałki 44
 Prowadząca: Agata Kwaśna-Nowak
 Olejki eteryczne w trosce o zdrowie, dobre samopoczucie  i urodę. Poznajemy właściwości minimum 20 olejków eterycznych. Wykonujemy  oleje do masażu, roll-ony na zatoki, maść na katar, aromaterapeutyczną sól do kąpieli na lekki oddech. Wykład plus praktyka. Każdy z uczestników wykonuje 4-5 preparatów ziołowych, które zabiera do domu.

4.NIEZBĘDNA DOMOWA APTECZKA ZIOŁOWA, JAK DAWNIEJ BYWAŁO 
 Termin: 01.03.2024 r. 
 Miejsce: Gmina Stanin - sala szkoleniowa GBP Kosuty 4, 21-421 Tuchowicz
 Prowadząca: Justyna Pargieła
 Zasady zbioru ziół na domowe potrzeby, przetwarzania ich na okres zimowy, receptury na domowe specyfiki. W programie spacer zielarski ze zbiorem ziół, przyrządzanie naparu, syropu i maści z ziół rosnących na Ziemi Łukowskiej. Wykład plus praktyka, uczestnicy zabiorą wykonane produkty ze sobą. 

 

Warsztaty są elementem projektu „Promocja Turystyki tudzież Kultury” (akronim PTtK) realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania”

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama