Reklama

Reklama

Pan Jakub chce uchylenia łukowskiej uchwały "w sprawie powstrzymania ideologii LGBT"

Opublikowano: 4 stycznia 2021 06:41
Autor:

Pan Jakub chce uchylenia łukowskiej uchwały "w sprawie powstrzymania ideologii LGBT"  - Zdjęcie główne

Radni Tomasz Sych z PSL (z lewej) oraz Bartosz Bryk z PiS wyjaśniają sobie różnice na temat podejścia standardów wychowania seksualnego Światowej Organizacji Zdrowia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Dokument został przyjęty 15 października 2019 r.

Reklama

Wniosek trafił 22 grudnia do przewodniczącego rady powiatu w Łukowie Karola Ciołka i sttarosty łukowskiego Dariusza Szustka. 

 

W petycji czytamy: - W związku z dyskryminacyjnym charakterem uchwały -  stanowiska rady powiatu łukowskiego z dnia 15 października 2019 roku w sprawie powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową, wskazanym w podanych uchwałach przeciwko ideologii LGBT przez Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Sądy Administracyjne i instytucje międzynarodowe zwracam się do rady powiatu łukowskiego o jej uchylenie. 

Wnioskodawcą jest pan Jakub z Rzeszowa. 

W piśmie do Rady Powiatu wniskodawca uzasadnia m.in, że podobne uchwały przyjęte przez gminy: Istebna, Klwów i Serniki zostały zaskarżone przez RPO do odpowiednich Sądów Administracyjnych. 

Wnioskodawca przypomina, że Sądy stwierdzają, że "uchwały naruszają zasadę legalizmu" oraz "przekraczają granice wolności słowa organu administracji publicznej". 

 Pan Grzegorz wytyka też "dyskryminacyjnyc charakter uchwały" 

 

Przypomnijmy. 

W dokumencie przyjętym przez większość na sesji 15 października 2019 r czytamy m.in. iż radni "deklarują stawanie w obronie szkoły i rodziny dążąc do jej ochrony przed rozpowszechniająca się ideologią sprzeczną z wartościami chrześcijańskimi". Po drugie, rajcy "nie godzą się na wprowadzenie do polskiego systemu oświaty edukacji seksualnej w myśl standardów Światowej Organizacji Zdrowia" oraz "na sprzeczne z prawem oraz dobrem dzieci instalowanie w szkołach funkcjonariuszy politycznej poprawności - tzw. latarników"

 

Radni głosujący za uchwałą w końcu "nie pozwalają na wywieranie administracyjnej presji na rzecz stosowania politycznej poprawności (zwanej słusznie "homopropagandą" - cytat dosłowny) wobec nauczycieli i wychowawców".

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.