Reklama

Reklama

Oszuści wyłudzili od księdza 40 tysięcy zł. Uwierzył, że ktoś czyha na jego oszczędności

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Oszuści wyłudzili od księdza  40 tysięcy zł. Uwierzył, że ktoś czyha na jego oszczędności  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Ksiądz z jednej z parafii w powiecie łukowskim uwierzył fałszywemu śledczemu, że jego pieniądze są zagrożone i umożliwił mu dostęp do kont bankowych. Gdy zrozumiał swój błąd sprawę zgłosił do komendy. Łukowscy policjanci zabezpieczyli znaczną część zgromadzonych tam środków. Niestety za nim duchowny skontaktował się z mundurowymi oszuści wypłacili już prawie 40 tysięcy złotych.

Reklama

Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa którego ofiarą padł ksiądz z jednej parafii w powiecie łukowskim.

 - Kilka dni temu duchowny poinformował mundurowych, że skontaktował się z nim policjant z wydziału śledczego, który powiedział mu o akcji wymierzonej w oszustów wyłudzających pieniądze z banków. W oszustwa te mieli być zaangażowani lokalni bankowcy. Chcąc uwiarygodnić swoje działania, rzekomy policjant poprosił księdza o połączenie telefoniczne z numerem 997, gdzie miała być potwierdzona jego tożsamość. Prawdopodobnie oszuści „przechwycili” połączenie telefoniczne z aparatu księdza i już inny rozmówca poinformował duchownego, że policjant który z nim wcześniej rozmawiał jest wyższym funkcjonariuszem wydziału śledczego w Lublinie. Po chwili „wyższy śledczy” poinstruował księdza o konieczności ustanowienia dostępu internetowego do kont bankowych. Oszust przekonał duchownego o swoich szczerych intencjach – relacjonuje Marcin Józwik, oficer prasowy z Komendy Policji w Łukowie.

   Zmanipulowany przez oszusta ksiądz pojechał do placówek bankowych, gdzie poprzez dodanie wskazanego przez oszustów numeru telefonu do jego bankowości, ustanowił internetowy dostęp do jego kont bankowych. Nietrudno się domyślić, że to już wtedy przestępcy „przejęli” konta, na których było blisko 350 tysięcy złotych.  

- Oszust cały czas zapewniał, że za chwilę się z nim skontaktuje się i dopełnią wszystkich formalności. Dziękował mu za pomoc w rozpracowaniu szajki i mówił, że teraz pieniądze są bezpieczne. Jednak po powrocie do plebani ksiądz nabrał podejrzeń i skontaktował się z łukowskimi policjantami, którzy potwierdzili jego przypuszczenia i podjęli natychmiastowe działania. Zaangażowanie mundurowych umożliwiło „zablokowanie” kont bankowych i ochronienie znacznej części zgromadzonych tam środków. Niestety za nim ksiądz skontaktował się z policjantami oszuści wypłacili z jego konta prawie 40 tysięcy złotych – dodaje rzecznik policji.

  - Kolejny raz apelujemy o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z osobami podającymi się za funkcjonariuszy różnych służb. Policjanci nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych tajnych akcjach. Tym bardziej, ostrożność należy zachować, gdy osoby podające się za przedstawicieli służb czy banków żądają pieniędzy. W takich przypadkach należy natychmiast powiadamiać Policję – apeluje  Marcin Józwik

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy