Reklama

Reklama

Ośrodek Zdrowia w Wojcieszkowie rośnie jak na drożdżach

Opublikowano:
Autor:

Ośrodek Zdrowia w Wojcieszkowie rośnie jak na drożdżach - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Szpital św. Tadeusza w Łukowie stale modernizuje swoją infrastrukturę. Pięć miesięcy temu rozpoczęła się budowa nowego obiektu Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Reklama

Inwestycja w całości realizowana przez łukowski SP ZOZ oraz Starostwo Powiatowe w Łukowie. Cała inwestycja kosztować ma 2,2 mln zł. Autorem projektu jest firma PG Projekt Pracownia Projektowa Piotr Garbacik, a wykonawcą Firma Usługowo-Handlowa Jerzy Gajownik.  - Parterowy budynek, przykryty dwuspadowym dachem, zaprojektowano z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technicznych oraz bez barier architektonicznych - wyjaśnia Dariusz Orzeł zastępca dyrektora ds. inwestycji i remontów w SP ZOZ w Łukowie. 

W poradni zaplanowano cztery odrębne wejścia: dla osób dorosłych, dla dzieci zdrowych, dzieci chorych oraz wejście dla personelu. W nowo powstałym obiekcie znajdować się będzie recepcja z holem i poczekalnia dla osób dorosłych z dostępem do gabinetów, dodatkowa  recepcja dla dzieci zdrowych i chorych z odrębnymi holami i poczekalniami, a także gabinet ginekologiczny. 

Po zalaniu fundamentów, wymurowaniu ścian oraz wykonaniu konstrukcji dachowej oraz jej zadaszenia, rozpoczęto prace wewnętrzne przy rozłożeniu podłogowej instalacji CO. - Inwestycja realizowana jest zgodnie z harmonogramem. W roku 2021 r. zaplanowane jest wykończenie obiektu na zewnątrz wraz z wykonaniem stolarki okiennej, natomiast na rok następny w planach są prace wykończeniowe wnętrza poradni - informuje Orzeł. 

Dyrektor liczy, że bezpośrednie korzyści z realizacji inwestycji będą odczuwalne dla pacjentów. Chodzi o wyższą jakość usług, poprawę warunków udzielania świadczeń zdrowotnych, lepszą dostępność do obiektu dla osób niepełnosprawnych. - Lepszy komfort pracy będą mieli również lekarze i pracownicy - kończ Dariusz Orzeł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy