W sobotę 13 czerwca w Krzywdzie odbyło się uroczyste powitanie oraz poświęcenie nowego quada Loncin XWolf 1000 MUD , który zasilił wyposażenie OSP Krzywda i będzie wspierał druhów podczas działań ratowniczych.
Za 65 tysięcy zł.
To nowoczesny, mocny i wszechstronny pojazd terenowy wyposażony w napęd 4x4, stworzony do pracy w najtrudniejszych warunkach. Doskonale sprawdzi się podczas działań poszukiwawczo-ratowniczych , akcji prowadzonych w trudno dostępnym terenie, transportu sprzętu oraz ratowników , a także zabezpieczania wydarzeń i imprez na terenie naszej gminy. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 65 tys. zł, w tym:
30 tys. zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz 35 tys.zł wkładu własnego jednostki.
- Serdecznie dziękujemy firmie MOTO CENTRUM ŁUKÓW za profesjonalną realizację zamówienia, fachowe doradztwo oraz sprawne przygotowanie pojazdu do służby – mówi naczelnik OSP druh Mateusz Kot.
- To kolejny krok w rozwoju naszej OSP i dowód na to, że dzięki wytrwałości, determinacji oraz wspólnej pracy można osiągnąć nawet najbardziej ambitne cele. Mimo wcześniejszych przeciwności losu nie poddaliśmy się i konsekwentnie dążyliśmy do realizacji tego przedsięwzięcia. Dziś z ogromną satysfakcją możemy powiedzieć – udało się! – cieszą się druhowie z Krzywdy.
Słowa wdzięczności
- Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy byli z nami podczas tej wyjątkowej uroczystości oraz Prezesowi WFOŚiGW w Lublinie Stanisławowi Mazurowi za okazane zaufanie i możliwość realizacji tego ważnego przedsięwzięcia – dodają.
Strażacy składają podziękowania wszystkim druhnom i druhom z jednostki oraz jednostek zaprzyjaźnionych za obecność, wsparcie i wspólne świętowanie tego ważnego wydarzenia.
- Dziękujemy również władzom samorządowym za obecność oraz życzliwość okazywaną naszej jednostce, a także wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania składamy Księdzu Proboszczowi za poświęcenie pojazdu oraz modlitwę o bezpieczną służbę i szczęśliwe powroty z każdej akcji. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom oraz osobom wspierającym naszą jednostkę. To również dzięki Waszemu zaangażowaniu, udziałowi w naszych inicjatywach oraz okazywanemu wsparciu mogliśmy zrealizować ten ważny dla naszej społeczności cel – podkreślają.
- Wierzymy, że nowy quad będzie niezawodnie służył mieszkańcom naszej gminy i okolic, zwiększając bezpieczeństwo oraz możliwości operacyjne naszej jednostki. Dziękujemy, że jesteście z nami! – podsumowuje dh Mateusz Kot
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.