Reklama

Reklama

Odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Powiat łukowski

Odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej” - Zdjęcie główne

Zasłużeni dla kultury | foto Powiat łukowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Kolejne odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej” zostały przyznane łukowianom przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wniosek Muzeum Regionalnego w Łukowie.

Reklama

 Odznaki otrzymają pracownicy Muzeum Regionalnego w Łukowie: Elżbieta Domiańczyk oraz Andrzej Bednaruk.

Andrzej Bednaruk – pracownik Muzeum Regionalnego w Łukowie od 1986 r. Zajmuje się konserwacją eksponatów znajdujących się w zbiorach muzeum. Współpracuje z muzeami i innymi instytucjami kulturalnymi. Od początku swojej pracy dokumentuje obiekty architektury ludowej naszego regionu. Zgromadził bogate zbiory fotograficzne miejsc pamięci na terenie powiatu łukowskiego. Jego zdjęcia znajdują się w wielu przewodnikach, wydawnictwach, mapach, kalendarzach i pocztówkach związanych z historią naszego regionu jak również w publikacjach o zasięgu ogólnopolskim. W 2021 r. otrzymał Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

CZYTAJ WIĘCEJ Koncert "Gramy z Szafą"

Elżbieta Domiańczyk – pracownik Muzeum Regionalnego w Łukowie od 1974 r. W muzeum pełni funkcję przewodnika muzealnego. Brała udział w pracach nad pozyskaniem unikatowej kolekcji dywanów dwuosnowowych autorstwa Dominiki Bujnowskiej oraz obrazów o tematyce religijnej tzw. oleodruków do zbiorów muzealnych. Prowadzi warsztaty ludowe dla dzieci i młodzieży, które mają za zadanie popularyzację i kontynuację tradycji świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy na terenie naszego regionu. Członek Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łukowskiej. W 2021 r. otrzymała dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy