Reklama

Reklama

Odszedł Henryk Hryciuk – nauczyciel muzyki i plastyki. Miał 87 lat

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Odszedł Henryk Hryciuk – nauczyciel muzyki i plastyki. Miał 87 lat    - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie 28 czerwca 2022 roku zmarł Henryk Hryciuk - emerytowany nauczyciel muzyki, były wicedyrektor Liceum „Kościuszki” w Łukowie i były dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Łukowie. Miał 87 lat.

Reklama

  „W zmarłym tracimy wspaniałego Człowieka, oddanego całym sercem nauczyciela i wychowawcę wielu pokoleń  młodzieży. Cześć Jego pamięci” " – czytamy na stronie internetowej I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łukowie, Henryk Hryciuk był przez wiele lat zastępcą dyrektora oraz nauczycielem muzyki.  Wielu byłych uczniów wspomina profesora Hryciuka,  jako kulturalnego, ciepłego, życzliwego Człowieka, który charakterystycznym ruchem zaczesywał ręką włosy do tyłu.

Jego uczniem w łukowskim liceum „Kościuszki” był Piotr Karwowski, założyciel i dyrygent Schola Cantorum Misericordis Christi - Młodzieżowego Chóru Parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej. Henryk Hryciuk z sympatią obserwował rozwój i sukcesy chóru.

 - Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł Pan Henryk Hryciuk - twórca logo naszego chóru, autor cyklu portretów kompozytorów muzyki sakralnej od średniowiecza aż do współczesności, które znajdują się przy wejściu na chór w naszym kościele (kościół pw. Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej)  oraz serdeczny przyjaciel naszego chóru. Wdzięczni za dar życia Pana Henryka, obiecujemy modlitwę poprzez śpiew na Mszy Świętej pogrzebowej i przyjęcie komunii świętej w Jego intencji - napisali członkowie chóru.  

W latach 1982-1987  Henryk Hryciuk był dyrektorem Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej  w Łukowie.

Pracownicy Poradni  pożegnali dawnego przełożonego słowami: ” Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu wieloletniego Dyrektora Poradni, Pana Henryka Hryciuka. Postaci wyjątkowej, ciepłej, pełnej humoru… Człowieka bardzo oddanego swojej pracy, skromnego, mającego wiele uważności na potrzeby innych. Drogi Panie Henryku, dziękujemy Ci za to, że byłeś z nami. Spoczywaj w pokoju!”

Henryk Hryciuk  był wieloletnim metodykiem wychowania plastycznego. Tworzył grafiki, malował także akwarelą i temperą. Interesował się architekturą drewnianą.

Uroczystości pogrzebowe Śp. Henryka Hryciuka odbyły się  w sobotę, 2 lipca o godzinie 9.00 w parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy