reklama

Obchody Święta Niepodległości w Łukowie [ZDJĘCIA] Dokładnie 105 lat temu odzyskaliśmy niepodległość

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Informacje łukowskieŚwięto Niepodległości, obchodzone na 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, stało się okazją do refleksji nad historią, jednością narodową i patriotyzmem w Łukowie.
reklama

 Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej celebrowanej przez proboszczów łukowskich parafii w intencji Ojczyzny.

Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod tablicę upamiętniającą Polską Organizację Wojskową. Przemówienia okolicznościowe wygłosili przedstawiciele samorządów: Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski, Posłowie na Sejm Sławomir Skwarek i Krzysztof Głuchowski, Radni Sejmiku Wojewódzkiego Ryszard Szczygieł oraz Marek Kopeć. Podczas uroczystości przekazano "Ogień Niepodległości", płomień pochodzący z Ukrainy, który co roku trafia na Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Ideę harcerskiej sztafety przedstawił Komendant Chorągwi Lubelskiej, hm. Tomasz Sych. Program artystyczny przygotowali reprezentanci Łukowskiego Ośrodka Kultury.

W ramach uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości, kwiaty i wiązanki złożono pod tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej na budynku magistratu. W imieniu Powiatu Łukowskiego wiązankę złożyli Przewodniczący Rady Powiatu Karol Ciołek, Starosta Łukowski Dariusz Szustek oraz Członek Zarządu Powiatu Władysław Karaś.

reklama

Całość uroczystości uświetniła orkiestra Dęta Towarzystwa Muzycznego im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo