Reklama

Reklama

Nowi policjanci wstąpili do łukowskiej policji. Uroczyste ślubowanie

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Nowi funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie, które przyjął Komendant Powiatowy Policji w Łukowie podinsp. Leszek Misiak. To pierwsi funkcjonariusze w historii jednostki którzy wypowiadając słowa roty ślubowali na sztandar Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Reklama

 - Podczas uroczystości, jaka odbyła się dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie rotę ślubowania złożyło czworo policjantów. To historyczna chwila w życiu jednostki. Dzisiaj w szeregi naszej formacji wstąpili pierwsi policjanci którzy wypowiadali słowa roty, ślubując na sztandar Komendy Powiatowej Policji w Łukowie – informuje Marcin Józwik z KPP w Łukowie.

 ,,Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia...”. Od dzisiaj te słowa roty ślubowania będą dla nowo przyjętych policjantów jedną z najważniejszych życiowych dewiz.

 

 Młodzi stażem mundurowi niedawno przeszli postępowanie kwalifikacyjne. Musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także doskonałym zdrowiem i kondycją fizyczną.

 

 - Nowych funkcjonariuszy osobiście powitał w naszych szeregach Komendant Powiatowy Policji w Łukowie podinsp. Leszek Misiak , który w krótkim przemówieniu pogratulował policjantom wyboru tak odpowiedzialnej służby, z którą człowiek wiąże się zwykle na całe życie. Komendant życzył nowym funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz awansów. Zwrócił również uwagę, jak ważna w służbie jest edukacja. Podinsp. Misiak mówił, że wiedza, którą nowi policjanci zdobędą podczas szkolenia będzie dla nich podbudową pod doświadczenie, jakie będą zdobywać podczas codziennej służby – relacjonuje Józwik.

 

 Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami kurs przygotowawczy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe w praktyce, weryfikując nabytą wcześniej wiedzę. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do naszej jednostki i tu będą pełnić swoją służbę.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy