Fundusz będzie monitorował placówkę w tym zakresie.
Podczas sesji 11 czerwca dyrektor Mariusz Furlepa powiedział, że od lipca nie będzie planowych przyjęć na chirurgię, pododdział ortopedyczny i ginekologię oraz że będzie utrudniony dostęp do opieki specjalistycznej w ramach AOS.
Uzasadnił ten ruch ekonomią i brakiem pieniędzy. Na wypowiedź zareagowała rzecznik Lubelskiego Oddziału NFZ Małgorzata Bartoszek, publikując komunikat na stronie Funduszu. Zaznaczyła w nim, że Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia na bieżąco reguluje płatności, które wynikają z umów podpisanych z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Łukowie.
Suma środków w kontraktach szpitala w roku 2025 wyniosła ponad 166 mln zł. Wartość kontraktów szpitala w omawianym roku wzrosła o kwotę 43 mln zł. - Sfinansowaliśmy szpitalowi również wszystkie nadwykonania w świadczeniach nielimitowanych w kwocie blisko 800 tys. zł.
Jeśli chodzi o I kwartał 2026 r.: poza bieżącym regulowaniem płatności w ramach obowiązujących umów sfinansowaliśmy szpitalowi także nadwykonania nielimitowane w wysokości 2,7 mln zł w tym zakresy dziecięce i ambulatoryjne badania kosztochłonne - napisała rzecznik.
Dodała, że kierownictwo szpitala nie poinformowało Lubelskiego OW NFZ o planach dotyczących wstrzymania od lipca przyjęć planowych na oddziale chirurgicznym, pododdziale ortopedycznym oraz oddziale ginekologicznym. - Należy podkreślić, że zgodnie z obowiązującymi przepisami szpital ma obowiązek zapewnienia dostępności i ciągłości udzielania świadczeń w ramach zawartych umów. Sytuację w tym zakresie będziemy monitorować - zakończyła Małgorzata Bartoszek.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.