Reklama

Reklama

Najważniejsza inwestycja szpitala w Łukowie wkrótce zostanie oddana do użytku

Opublikowano: czw, 21 kwi 2022 17:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie W łukowskim szpitalu trwają największe inwestycje od lat. Niedawno zakupiono i oddano do użytku rezonans magnetyczny. Teraz pacjenci skorzystają z nowego OIOM-u i bloku operacyjnego o najwyższych standartach

Reklama

Powoli dobiegają końca ostatnie prace przy budowie nowego oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz jednosalowego bloku operacyjno-zabiegowego przy szpitalu w Łukowie.

Całkowity koszt tego projektu sfinansowanego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to ok. 9 mln 800 tys.zł.Wyposażenie zostało zakupione w w ramach projektu pn. „Doposażenie SPZOZ w Łukowie w sprzęty medyczne”, w wysokości  6 mln 300 tys.zł  z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

W ramach tego projektu został przebudowany niski parter,w którego skład wchodziły pomieszczenia byłej kuchni szpitalnej i kotłowni. Kompleks budynków został połączony łącznikiem parterowym parterowy z pomieszczeniami funkcyjnymi o powierzchni ok. 470 m2, wytworzono także dwa patia wewnętrzne.

W ramach inwestycji powstał ponadto nowy ogólnodostępny dźwig osobowy, z przeznaczeniem również dla osób niepełnosprawnych, umożliwiający komunikację z wszystkich kondygnacji szpitalnych z nowo powstałą częścią i budynkiem, w którym  mieści się Pracownia Rezonansu Magnetycznego. Istniejąca już winda została doposażona w system kontroli dostępu, zmieniający jej przeznaczenie tylko dla personelu szpitalnego

W nowym oddziale OIOM zwiększono liczbę łóżek z 4 do 8.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy