Reklama

Reklama

Najlepiej w "Kościuszce", najsłabiej w Radoryżu Smolanym- wyniki matury 2022

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Najlepiej w "Kościuszce", najsłabiej w Radoryżu Smolanym- wyniki matury 2022 - Zdjęcie główne

foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Dzisiaj maturzyści poznali wyniki egzaminu dojrzałości, który pisali w maju. Od tego wyniku zależy, na jaką uczelnię wyższą się dostaną

Reklama

Dzisiaj maturzyści poznali wyniki egzaminów maturalnych, które zdawali w maju. W powiecie łukowskim egzamin dojrzałości zdawało w sumie 737 uczniów.

W tym roku najlepiej maturę zdali uczniowie z ILO im.Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Tam zdawalność wyniosła aż 99,53%. Egzamin pisało 209 uczniów, wśród których nie zdała tylko jedna.

Na drugim miejscu znalazło się IV LO im. Jana Pawła II, tam zdało 97,4 % uczniów. Na 116 osób egzaminu nie zdało trzy.

W  Zespole Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza na 52 maturzystów egzaminu nie zdało 10 osób.  Tam zdawalność wyniosła 80,77 %.

   W Zespole Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego egzamin pisało 27 uczniów. Maturę zdało 16 osób. Zdawalność wyniosła 59,25%. Egzamin pisało 212 uczniów, z czego 93,4% pomyślnie zdało maturę. Egzaminów nie zdało tam 14 osób.

W Zespole Szkół nr 3 im.Władysława Reymonta do egzamin zdawało 212 uczniów, z czego 14 osób go nie zdało. Zdawalność w tej szkole wyniosła 93,4%. 

 Gorzej sytuacja wygląda w Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym do egzaminów przystąpiło 55 uczniów, z czego zdało 23. Zdawalność wyniosła 42%.

  W Zespole Szkół w Adamowie do egzaminu przystąpiło 22 uczniów. 14 z nich zdało. Tam zdawalność wyniosła 63,6%

  Natomiast w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim maturę zdawało 13 uczniów. Nie zdało 4. Zdawalność wyniosła 70 %.

  W całej Polsce maturę w tym roku  zdało 78,2 proc. uczniów. Egzamin z języka polskiego zdało 95 proc., z matematyki 82 proc., a z języka angielskiego 94 proc. Uczniowie, którzy nie zdali tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego, mogą poprawić go w sierpniu. W tym roku z powodu wojny na Ukrainie maturę w Polsce zdawało  34 uczniów z Ukrainy. 18 osób zdało ten egzamin.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy