Rzemieślnicy modlili się w intencji członków łukowskiego Cechu, ich rodzin, pracowników i uczniów. Jerzy Gajownik dba o to, żeby tradycyjnie zamówić mszę na 19 marca z rocznym wyprzedzeniem. W czasie mszy św. zostały wystawione sztandary cechowe, które zostały odrestaurowane 10 lat temu z inicjatywy Zarządu Cechu. Najstarszy sztandar pochodzi z 1924 r. Sztandary są przechowywane w parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie. Przygotowaniem sztandarów do nabożeństwa zajmuje się Sławomir Matysiak. Poczty sztandarowe stanowili rzemieślnicy łukowscy. Starszyzna cechowa wystąpiła w togach, na czele ze starszym cechu Jarosławem Rzepko. Główny sztandar cechu zawsze prezentuje Marek Białogrodzki w asyście z Dorotą Głuchowską i Małgorzatą Barwińską. W tej chwili w łukowskim Cechu jest zrzeszonych 185 rzemieślników, a w zakładach rzemieślniczych szkoli się 464 uczniów, którzy uczęszczają do szkół branżowych w Łukowie i powiecie. Cech Rzemiosł Różnych jest założycielem i organem prowadzącym dla rzemieślniczej Branżowej szkoły I stopnia przy ul. Żelechowskiej 21 w Łukowie.
Msza św. w intencji łukowskich rzemieślników (ZDJĘCIA)Były poczty i sztandary cechowe
Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: Magdalena Oknińska
reklama
Przeczytaj również:
Informacje łukowskieW niedzielę 19 marca rzemieślnicy obchodzili święto swojego patrona św. Józefa i spotkali się na mszy św. w kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie.
reklama
reklama
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.
e-mail
hasło
Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.