Reklama

Reklama

Młodzi i zdolni łukowianie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZS nr 2 w Łukowie

Młodzi i zdolni łukowianie - Zdjęcie główne

Nauka się opłaca | foto ZS nr 2 w Łukowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie otrzymali wsparcie finansowe w formie stypendiów.

Reklama

Wśród tegorocznych laureatów stypendium Prezesa Rady Ministrów znalazło się dwóch uczniów technikum: Katarzyna Kozera – uczennica klasy IV i Mikołaj Matacz – uczeń klasy III, którzy osiągnęli najwyższe wyniki nauki w szkole. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 20 lutego w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów to nie jedyne sukcesy Katarzyny i Mikołaja. Ich  zdolności w kierunku przedmiotów zawodowych wpłynęły na zakwalifikowanie się do stypendium w ramach programu „Lubelska kuźnia talentów 2021-2023” przyznawanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu uczniowie mogą rozwijać swoje zawodowe zainteresowania – Kasia w dziedzinie hotelarskiej, a Mikołaj w zakresie odnawialnych źródeł energii,  zgodnie z wybranymi przez siebie kierunkami kształcenia.

Stypendia z tego samego projektu otrzymały również uczennice IV klasy technikum hotelarskiego: Małgorzata Kamecka i Wiktoria Zawadzka oraz uczennice Branżowej Szkoły I stopnia z Oddziałami Integracyjnymi nr 2: Agata Kępa, Maria Gołębiowska oraz Gabriela Rek.  Otrzymane stypendium pomoże uczennicom w zdobyciu dodatkowych kwalifikacji i umiejętności przydatnych w wykonywaniu zawodu, w którym obecnie się kształcą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy