Reklama

Reklama

Milena i Ola z Zespołu Szkół w Dębowicy znają swoją okolicę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół w Dębowicy

Milena i Ola z Zespołu Szkół w  Dębowicy  znają swoją okolicę  - Zdjęcie główne

foto Zespół Szkół w Dębowicy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Dwie uczennice z Zespołu Szkół w Dębowicy zwyciężyły w IX konkursie Wiedzy o Gminie Trzebieszów i Powiecie Łukowskim, który zorganizowała Szkoła podstawowa im.ks.biskupa Junoszy Szaniawskiego w Szaniawach- Matysach

Reklama

Uczennice z Zespołu Szkół w Dębowicy (gm.Tzrebieszów) Milena Nurzyńska z kl. VIIIA oraz Aleksandra Toporowicz z kl. VIIIB zwyciężyły w IX Konkursie Wiedzy o Gminie Trzebieszów i Powiecie Łukowskim.

Konkurs odbył się 14 czerwca 2022 r. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. ks. biskupa Junoszy Szaniawskiego w Szaniawach-Matysach. Wzięło w nim udział sześć 2-osobowych zespołów reprezentujących szkoły podstawowe i zespoły szkół z terenu gminy Trzebieszów. Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Trzebieszów pan Mirosław Szekalis.

Celem konkursu było przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego regionu gminy Trzebieszów i powiatu łukowskiego, popularyzowanie kultury regionalnej, rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją, kształtowanie więzi emocjonalnej ze swoim miejscem zamieszkania.

Uczennice najlepiej wypadły w teście wiedzy o gminie i powiecie, wykreślance, na której należało zaznaczyć miejscowości  wchodzące w skład gminy Trzebieszów, układanie na czas puzzli przedstawiających  pomnik znajdujący się na terenie gminy Trzebieszów, ułożenie z rozsypanki wyrazowej nazw jednostek organizacyjnych gminy Trzebieszów.

Laureatom  Danuta Lidia Kornas, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szaniawach –Matysach  wręczyła nagrody książkowe i rzeczowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy