Reklama

Reklama

Miasto będzie wspierać uzdolnionych uczniów. Inicjatywa radnych z Klubu Razem Ponad Podziałami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Miasto będzie wspierać uzdolnionych uczniów. Inicjatywa radnych z Klubu Razem Ponad Podziałami - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie ŁUKÓW Rada Miasta Łuków przyjęła uchwałę w sprawie "Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierających naukę w Mieście Łuków". Adresatami programu są uczniowie szkół podstawowych uczęszczający do szkół na terenie Miasta Łuków.

Reklama

W założeniach programu czytamy, że władze Łukowa  wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym pragną  motywować uczniów do wzrostu aspiracji i dalszego rozwoju  talentów m.in. poprzez coroczne przyznawanie stypendiów. Jednostki samorządu terytorialnego mogą tworzyć lokalne programy wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży. Odrębną uchwałą Rady Miasta zostanie przyjęty regulamin udzielania stypendiów za wyniki w nauce dla uczniów szkół podstawowych pobierających naukę w Łukowie. Celem programu jest wspieranie uczniów w rozwoju ich uzdolnień i zainteresowań oraz stwarzanie możliwości udziału w powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich imprezach (olimpiadach, konkursach, festiwalach, turniejach, zawodach itp.); promowanie wśród dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli i rodziców idei wspomagania rozwoju uzdolnień i talentów dzieci młodzieży; promowanie i nagradzanie młodzieży szczególnie uzdolnionej. Program będzie finansowany z budżetu Miasta Łuków.

 Wnioskodawcami uchwalenia programu wspierania uzdolnionych uczniów z Łukowa byli radni z Klubu Razem Ponad Podziałami.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy