Reklama

Reklama

Mariusz Chudek szefem miejskiej biblioteki. Po 18 latach rozstał się z Radą Miasta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Mariusz Chudek szefem miejskiej biblioteki. Po 18 latach rozstał się z Radą Miasta  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie ŁUKÓW Długoletni radny Mariusz Chudek wygrał konkurs na dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie. W związku z tym musi zrezygnować z funkcji radnego.

Reklama

 Mariusz Chudek zgłosił się do konkursu na stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie. Do tej pory był kierownikiem Filii Nr 1 tej biblioteki. Był jedynym kandydatem na dyrektora. Zyskał uznanie komisji konkursowej, przed którą 20 grudnia zaprezentował swoją koncepcję na zarządzanie placówką. Burmistrz Piotr Płudowski podjął decyzję o powołaniu  Chudka na dyrektora biblioteki od 1 stycznia 2022 r. 

Pracując w miejskiej jednostce Chudek nie może pełnić funkcji radnego Rady Miasta. Jego miejsce mogą  zająć kolejne osoby z listy klubu Razem Ponad Podziałami, z której startował nowy dyrektor MBP. W pierwszej kolejności jest to przedsiębiorca Ireneusz Goławski, a jeśli się nie zgodzi, to mandat może trafić do Władysława Świętochowskiego, legendarnego trenera łukowskich zapaśników.

Wiele osób uważa, że Rada Miasta bez Mariusza Chudka nie będzie już taka sama. Był radnym przez 5 kadencji, mówił to, co myśli, szczerze i uszczypliwie komentował sesje i zachowania kolegów z rady.

Na sesji 29 grudnia Mariusz Chudek, jeszcze jako radny, podsumował lata pracy w Radzie.

- Muszę przyznać, że ta chwila jest dla mnie szczególna. Oto - po raz ostatni w tej kadencji - zabieram głos jako Radny Miasta Łuków. Dobiega kresu moja piąta kadencja w Radzie Miasta. To ponad 18 lat działalności na rzecz Łukowa i jego mieszkańców. To połowa mojego dorosłego życia i jedna trzecia życia w ogóle, poświęcona na pracę radnego. Nie będę się jednak dzisiaj „bawił” we wspominki. To raczej temat na pamiętniki: czasem radosne, czasem smutne. Na pewno barwne i z dużą ilością znanych nazwisk, w rolach głównych… Kto wie, być może kiedyś powstaną – mówił Chudek.

Podziękował  wszystkim,  dla których i z którymi pracował jako radny: wyborcom, mieszkańcom Łukowa, którzy zwracali się do niego z prośbami o pomoc, wskazywali na sprawy godne uwagi i na bolączki, radnym, samorządowcom i pracownikom Urzędu Miasta.

Mariusz Chudek przez lata dbał o sprawy mieszkańców osiedla Klimeckiego , na którym sam mieszka. Zapowiedział, że zostawia ich w dobrych rękach.  

 - Mieszkańców „mojego” Osiedla, Osiedla Leona Klimeckiego, pragnę poinformować, że jego bieżącymi sprawami obiecał się zajmować (do końca kadencji) nasz najmłodszy Radny Łukasz Bober. A myślę, że także mój bezpośredni następca na funkcji radnego pomocy Wam nie odmówi. Mam jednak wrażenie, że nasze Osiedle jest wystarczająco „zaopiekowane” i spokojnie dotrwa do najbliższych wyborów samorządowych, pozostając jednym z najpiękniejszych  i najbardziej przyjaznych miejsc w Łukowie – zakończył.

 Mariusz Chudek planuje ożywić Miejską Bibliotekę.

 - Przede mną - trudne i ambitne zadanie: podźwignięcie i przywrócenie do dawnej świetności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie. Dostosowanie jej do wymogów nowych czasów. A także - uczynienie z niej najważniejszego miejsca na kulturalnej mapie naszego Miasta  - zapowiada. 

 - Dziękuję wszystkim koleżankom i kolegom radnym - z ostatnich pięciu kadencji rady miasta - z którymi udawało mi się znaleźć porozumienie, ponad podziałami politycznymi, dla dobra Łukowa oraz panom burmistrzom i wiceburmistrzom Łukowa z ostatnich 18 lat, panu sekretarzowi miasta oraz obu paniom skarbnik - z którymi dane mi było współpracować. Myślę, że wspólnie osiągnęliśmy naprawdę wiele – mówił Mariusz Chudek.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy