Wyjazdowe posiedzenie komisji infrastruktury rady powiatu w Łukowie. Radni spotkali się w Alejach Kaczorowskiego aby dyskutować na temat przyszłego przejścia dla pieszych, które powinno zostać zlokalizowane w tym miejscu. Jak przekonuje Bartłomiej Bryk szef komisji infrastruktury rady powiatu nowe przejście jest niezbędne ponieważ mieszkańcy osiedla Sienkiewicza skracają sobie drogę do nowej galerii przeskakując przez barierki odgradzajce dwupasmową drogę. - Jesteśmy tu kilka minut i już dwie osoby "na dziko" przeszły przez ulice - zauważa Bartłomiej Bryk. Dodaje, że ludzie nie korzystają z przejściem dla pieszych koło parafii Świętego Brata Alberta, a właśnie na dziko przeskakują barierki skracając sobie drogę. Zdaniem radnych o konieczności budowy w tym miejscu przejścia dla pieszych świadczy również fakt że tereny wzdłuż Alei Kaczorowskiego urbanizują się. Nowe osiedle według szacunków ma liczyć 1500 mieszkań. Do tej pory powstało już 5 nowych bloków. Będą kolejne. - Ja byłem inicjatorem budowy w tym miejscu przejścia dla pieszych - mówi w rozmowie z lukow24 radny miejski Arkadiusz Pogonowski. Jego zdaniem najlepszą lokalizację dla nowego przejścia byłby teren między blokami mniej więcej po środku Alej.
Bartłomiej Bryk mówi, że na pewno nie powstanie tu "gołe" przejście. Musi być sygnalizacja
Brykowi osobiście podoba się pomysł Marka Wiąckiewicza dyrektora zarządu dróg miejskich aby sygnalizacja wskazywała czerwone światło zarówno dla pieszych jak i samochodów. - Pieszy podchodząc sygnalizuje chęci przejścia naciśnięciem guzika. Wówczas zapala się dla niego zielone światło. Kierowca jeżeli zbliża się do przejścia z dozwoloną prędkością wówczas czujka uruchomi dla niego zielone światło. Jeżeli jedzie za szybko przed przejściem świeci będzie się czerwone - tłumaczy Bryk.
Zdaniem Przemysława Suchodolskiego, wicedyrektora Zarządu Dróg Powiatowych za ok. 4 miesiące może być już gotowa dokumentacja techniczna nowej przeprawy. - Będziemy chcieli pozyskać na budowę środki zewnętrze z programu rządowego - zapowiada Suchodolski. Koszt budowy nowego przejścia może wynieść ok. 200 tys. zł. Prawdopodobnie powstanie ono wiosną przyszłego roku.
MATERIAŁ WIDEO
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.