Reklama

Reklama

ŁUKÓW Węgiel po preferencyjnej cenie w Łukowie. Pierwsza dostawa po 10 grudnia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

ŁUKÓW Węgiel po preferencyjnej cenie  w Łukowie. Pierwsza dostawa po 10 grudnia - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie ŁUKÓW W odpowiedzi na liczne zapytania od mieszkańców na temat dystrybucji węgla przez Miasto Łuków, władze miasta informują, że z przyczyn niezależnych od Miasta - pierwsza, mniejsza dostawa tego surowca do Łukowa planowana jest dopiero po 10 grudnia.

Reklama

Węgiel, który trafi do Łukowa pochodzić będzie z Kolumbii i odbierany będzie przez samorząd z terminala przeładunkowego w Małaszewiczach w powiecie bialskim.

Węgiel (tzw. ekogroszek i orzech) będzie dystrybuowany przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o w Łukowie przy ul. Świderskiej 42. Zakupu węgla będą mogli dokonać jedynie ci mieszkańcy Łukowa, którzy zgłosili uprzednio ten fakt w Urzędzie Miasta i zostali pozytywne zweryfikowani przez Urząd. Następnym krokiem będzie uregulowanie stosownej należności za surowiec, według instrukcji otrzymanej przez mieszkańca.

Ponadto zgodnie z najnowszymi informacjami, jakie posiada samorząd miejski od spółki PGE Paliwa zajmującej się dystrybucją węgla do samorządów zlokalizowanych w północnej części województwa lubelskiego oraz od Wojewody Lubelskiego, dostawy węgla do Łukowa planowane są na dzień 13 oraz 21 grudnia. W momencie gdy surowiec ten fizycznie pojawi się na placu PEC przy ul. Świderskiej, dopiero wówczas ruszy jego odbiór przez mieszkańców. W tym momencie zostanie podana też ostateczna cena surowca (nie wyższa jednak niż 2000 zł za tonę).

Informujemy ponadto, iż 3 grudnia w życie weszła nowelizacja przepisów przewidująca przeniesienie węgla niewykorzystanego w 1. okresie zapotrzebowania na następny okres (tj. od 1 stycznia 2023 r.) Nowe przepisy zakładają, iż przypadku gdy do 31 grudnia 2022 r. w ogóle nie dokonano zakupu węgla, lub gdy dokonano zakupu węgla w ilości mniejszej niż 1500 kg, to niewykorzystana ilość węgla powiększa limit na 2. okres. Tym samym mieszkaniec, który w 1. okresie złoży wniosek na mniejszą ilość węgla niż maksymalna (np. 1000 kg), będzie mógł ująć w przyszłorocznym wniosku tę niewykorzystaną cześć limitu (w podanym przypadku 500 kg; czyli jego wniosek będzie dotyczył 1500 kg, powiększonych o 500 kg). Zmiana ta będzie dotyczyć również zakupów dokonanych przed wejściem w życie zmiany rozporządzenia, a więc będzie jednoznacznie korzystna dla mieszkańców, którzy wnioskowali o mniejszą ilość węgla w preferencyjnej cenie niż 1500 kg.

Uwaga! Miasto nie będzie realizowało usługi transportu węgla z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej do gospodarstw domowych mieszkańców. Osoby zainteresowane realizacją takiej usługi zachęcamy do kontaktowania się z lokalnymi przedsiębiorcami.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy