reklama

Łuków uczci 163. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

Opublikowano:
Autor:

Łuków uczci 163. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego - Zdjęcie główne
Autor: UM Łuków

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Informacje łukowskieBurmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski, Rada Miasta Łuków oraz Łukowski Ośrodek Kultury zapraszają mieszkańców na obchody 163. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.
reklama

Uroczystości odbędą się w czwartek, 22 stycznia 2026 roku, o godz. 8:30 przy Pomniku Powstańców Styczniowych na Placu Narutowicza.

W programie przewidziano odśpiewanie Hymnu Polski, etiudę Teatru Poezji ŁOK, Apel Poległych, złożenie kwiatów i zniczy oraz capstrzyk.

Łuków odegrał istotną rolę w powstaniu – nocą z 22 na 23 stycznia 1863 roku oddział około 350 powstańców zaatakował rosyjski garnizon liczący blisko 500 żołnierzy.

Z regionem związany był także ks. Stanisław Brzóska, jeden z najbardziej znanych dowódców powstańczych.

Obchody mają przypominać o heroizmie powstańców i inspirować kolejne pokolenia do pielęgnowania tradycji walki o niepodległość.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo